Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopek_wykopek: ja byłem umiejąc : Java, spring, hibernate, git, junit. Do tego obsługa bez danych, trzymanie w pamięci (np H2) czy jakieś MySQL postawione na jakimś serwerze.
Ostatecznie było ok ale okazało się że to za mało bo reszta kandydatów zna dodatkowo dockera, HTML CSS, js, angulara.
Ogólnie to jest ciężko xD
@straznik_internetuf wiadomka, mówię o sytuacji w której jest szansa się dostać na taki staż. Docker staje się już powoli standardem w branży nawet dla juniorów. Ja również się odbiłem znając jedynie webowy backend gdy się dostałem, a tutaj na twarz dostałem od razu aplikacje napisane we vue.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopek_wykopek: teraz jest według mnie fatalna sytuacja. Firmy nie chcą wdrażać juniorów zdalnie, wiele staży wakacyjnych zostało odwołanych, więc ludzie którzy planowali w tym roku zacząć będą próbować dalej, a patrząc na ogłoszenia to na całą Polskę jest ich mniej niż 10. Teraz firmy te które organizowały staże to zatrudnia stażystów więc nie ma co nawet składać CV, a te które nie prowadziły stazy raczej nie zatrudnia studenta na 4/5 etatu