Wpis z mikrobloga

Słowo się rzekło, a zatem czas się rozliczyć z #mirkowyzwanie ;)
1. Mamy okres pandemii, więc pomóż starszym osobom z zakupami lub innymi czynnościami wymającymi wyjścia z domu.
2. Przygotuj przekąski i wybierz się na piknik gdzieś poza miasto.
3. Zdobądź szczyt górski.
4. Napisz recenzję swojego ulubionego gadżetu.

Mój wybór padł na zadanie numer 2 ponieważ:
- tu gdzie mieszkam (mała wieś) zasadniczo każdy jeden stary czy młody ma już serdecznie dość pandemicznej szopki i wychodzi po zakupy sam itd.
- jestem raczej wodnym stworem niż górskim, meh ;)
- po prostu mi nie podpadło

A przygotowanie przekąsek i wyjazd gdzieś poza miejsce zamieszkania zawsze na plusie, no bo pogoda sprzyjająca spacerom, a i można jakieś grzyby zebrać przy okazji (dzisiaj się nie udało ;) ).
No i już, jedzenie przygotowane - rogaliki z Nutellą upieczone przez @LadyG (oczywiście również na zdjęciu, no bo ja :P ), tosty, warzywa, kabanosy, woda. Bombelki spakowane i jazda na piknik. Jako cel podróży do realizacji zadania wybraliśmy leśną polankę co też widać na poniższym zdjęciu.
OperatorHydrolokator - Słowo się rzekło, a zatem czas się rozliczyć z #mirkowyzwanie ...

źródło: comment_1599934853R0iDo9zQr1HiA7RhvBUcNX.jpg

Pobierz
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@michal0110: Są bardzo proste do zrobienia: 250g masła, 250 ml kwaśnej śmietany, 3 szkl mąki (szklanka 250ml). Wszystko razem najpierw posiekać nożem, a potem zagnieść na gładkie ciasto. Zawinąć w folie spożywczą i ma godzinę do lodówki. Po godzinie ciasto podzielić na mniejsze kawałki, rozwałkować na grubość około 2-3 mm i wyciąć trójkąty. Dodać dżem, konfiturę, nutellę czy co tam lubicie, zawinąć i piec 15-20 min w temp 190 stopni
LadyG - @michal0110: Są bardzo proste do zrobienia: 250g masła, 250 ml kwaśnej śmieta...

źródło: comment_1599938244vD8tTxoJ529067IF1Yl9sG.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krave: zielona butelka jest młodego. Wcześniej wodę pił tak sobie. Dostał butelkę (0,5l) na początku wakacji i w upalne dni potrafił dwie wypić. Teraz jak jest chłodniej to jedna na dzień idzie. Oprócz tego pije też domowe soki. A na powietrzu są praktycznie codzienne - mieszkamy na wsi i mamy swoje podwórko, ale czasami trzeba dziecku urozmaicić dzień