Wpis z mikrobloga

walka fajniej byla zrobiona w 2


@bajbuss: Niby czemu fajniej? Właśnie w W3 jest ciekawiej, bo masz wszystko to co w dwójce plus opcję "ambush" (zasadzka?), guard (obrona?) czy przechowania punktów akcji no i masę ataków specjalnych dzięki perkom.
@hansschrodinger: Trochę tak, ale zauważ, że to gra i bronie mają znacznie mniejszy zasięg niż w rzeczywistości. Takie AK-47 ma zasięg 400 m albo więcej, a w grze może 20 m, z kolei snajperki mają z 1,5 km, a w grze 30 m. Jest to uproszczenie, które sprawia, że nie musimy się martwić, że dostaniemy kulkę w łeb od snajpera, którego nawet nie zobaczymy.
@Bethesda_sucks przede wszystkim bardziej podobala mi sie kolejka na podstawie inicjatywy a nie walka druzynowa. Do tego jest kilka rzeczy ktore mnie wkurzaja ale byly tez w 2, czyli m.in. system broni-no kazdy pistolet ma taki sam zasieg, uzycie kosztuje tyle samo PA a roznia sie tylko obrazeniami. Log wydarzen tez by sie przydal taki jak w 2. Ale to nie zmienia faktu ze walsnie przechodze gre drugi raz.

A i jeszcze
system broni-no kazdy pistolet ma taki sam zasieg, uzycie kosztuje tyle samo PA a roznia sie tylko obrazeniami


@bajbuss: No nie całkiem, masz np. różną penetrację (przez co broń z mniejszymi obrażeniami, ale większą penetracją potrafi zrobić większe spustoszenie opancerzonym przeciwnikom), różne magazynki czy bonusy typu 20% szansy na wywołanie krwotoku czy otrucie.

A i jeszcze brak dowolnego celowania w czesci ciala, tylko po napelnieniu paska. W w2 bylo, tu nie
@Bethesda_sucks penetracja to w sumie obrazenia. Rozumiem twoje racje, to jest bardzo dibra gra, po prostu tych kilku rzeczy brakuje do mojego idealu. Marzy mi sie rpg na miare pierwszych falloutow z mechanika walk i uzbrojenia z jagged alliance 2, a chyba nigdy tego nie doczekam.
@KingOfTheWiadro: Cały tydzień? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta gra jest na 2-3 dni i w zasadzie do przejścia na dwa razy bo nie ma zbyt wielu wyborów które można powtórzyć czy zrobić inaczej( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Bethesda_sucks: Gra udana, niepowiem. Jestem też świeżo po ukończeniu W2:DC także mam na świeżo porównanie. I powiedziałbym, że fabularnie W2 jest lepsze i na pewno walka