Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam o kontraktach terminowych, na przykładzie tych na WIG20, mWIG40 itd i mam takie pytanie, którego do tej pory nikt nie wyjaśnił. Jeśli np strata wynikająca z kontraktu przewyższa depozyt zabezpieczający to co się stanie ? Niby dzienna strata musiała być bardzo duża, jak liczyłem, no ale w teorii może mogłaby się zdarzyć i co wtedy, zapuka komornik ?
#gielda
  • 12
@Argonix: No znam to, znam też tę drugą prezkę wraz z webinarium Szczepanika, ale to nie odpowiada na pytanie, to sugeruje, że depozyt jest tak wyliczony, że raczej się nie powinno coś takiego stać. Ale nie rozumiem mechanizmu, a np. mając pozycję długą (pomijam, że to był okres kiedy każdy się owej pewnie pozbywał) to np między 11 a 12 marca indeks WIG20 spadł z 1505 na 1305, czyli 200 punktów
W sumie wiem, że powinienem baptrzeć na dane z FW20 powiedzmy, ale tam też był spadek z 1504 na 1324 czyli 180 co daje 3600 PLN i też przekracza depozyt 3200 PLN...
Jeśli np strata wynikająca z kontraktu przewyższa depozyt zabezpieczający to co się stanie ?


@Shrug: masz dług

Chociaż to zależy czy jesteś normalnym graczem czy profesjonalnym. Większość graczów w Polsce nie może stracić więcej niż depozyt. Gracze profesjonalni mogą robić #!$%@? dźwignie, ale biorą za to odopowiedzialność. Zaorski tak w weekend z kilkudziesięciu milionów stał się bankrutem xD
@KochanekAdmina: No, ale tutaj pokazałem, że teoretycznie tracę więcej niż depozyt będąc anonem :P A ta wielkość depozytu jest stała ? Czy się może zmieniać z dnia na dzień ze względu na sytuację rynkową i np. widać, że są spadki więc zwiększamy depozyt żeby nie było takich jaj ?
No, ale tutaj pokazałem, że teoretycznie tracę więcej niż depozyt będąc anonem :P


@Shrug: Nie możesz. Pozycja się automatycznie zamknie. Pamiętaj że na 100% grasz w bucket shopie. Broker nie poniesie z tego tytułu i tak żadnych strat bo nigdy nie grałeś na rynku tylko bawiłeś się w bukmacherke z brokerem.

Jak spalisz podstawowy depozyt za który grasz to pozycja się zamyka. Możesz dołożyć do niego gotówki, ale to już twoja
@KochanekAdmina: No właśnie nie wiem, na przykładach pokazywane jest rozliczenie dzienne i nie rozumiem, jesli "na zywo" to "spoko" - spada wszystko co masz i pozycja zamknięta. To by wiele tłumaczyło xD