Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 152
Nowo wybudowana jezdnia, ładny, świeży asfalt, no i ścieżka dla rowerów. Ale coś tu chyba, kurde, nie pykło. Co kilka, kilkanaście, czasem kilkadziesiąt metrów, ścieżka jest przerywana podjazdami do działek.
No ok, podjazdy muszą być. Ale tutaj dobry asfalt przerywany jest kostką. Mało tego, asfalt nie przechodzi w kostkę płynnie - za każdym pieprzonym razem są tam wystające krawężniki.
Nie wyobrażam sobie jazdy po tym czymś innym, niż rowerem górskim.

Tak się buduje udogodnienia w Polsce.

#rower #rowery #rowerowyrownik #polskiedrogi #drogi #drogadlarowerow
Altar - Nowo wybudowana jezdnia, ładny, świeży asfalt, no i ścieżka dla rowerów. Ale ...

źródło: comment_1599759274Zb8xtDu18W8pGii4KB4VzG.jpg

Pobierz
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Altar: o byłem tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam jest szlak tych latarni morskich
Gdzieś niedaleko Mielna w jakimś zadupiu Jest największy ewenement jaki widziałem : droga z płyt betonowych przerywanych ziemia a obok nowiutka prosta asfaltowa ścieżka dla rowerów o szerokości 2.5 metra. Pierwszy raz w życiu miałem ochotę nagiąć przepisy i jechać DDR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alteron: Masz na myśli, że dwukierunkowa? Tak mówią oznaczenia na asfalcie.

@cienki137: Nie chce mi się tam znów jechać, żeby sprawdzić, ale wydaje mi się, że znak z pieszymi też jest. Co jest kolejnym idiotyzmem, bo oznaczenia poziome mówią o ruchu rowerów w dwie strony, a sam chodnik (100% kostki) biegnie sobie równolegle po drugiej stronie jezdni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TymRazemNieBedeBordo: W samym Mielnie są te płyty, ale tam jechałem samochodem, więc nie patrzyłem jak wygląda DDR (i czy jest) :)
Te płyty są w ogóle popularne na wybrzeżu, to samo choćby w Dźwirzynie na zachód od Kołobrzegu. To chyba dlatego, że to kiedyś były tereny wojskowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@valencianista: No mogły, mogły :) Właśnie tego się czepiam, a nie tego że te wjazdy tam są, jak niektórzy chyba pomyśleli.
Zwłaszcza, że mamy całkiem niezłe barwniki do asfaltu i wystarczyłoby tylko je tam zastosować.
Głupota, czy chęć dania komuś więcej zarobić? Ja nie wiem, nie znam lokalnych układów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Altar wszystko ok, droga #!$%@? też mnie takie coś wkurza, ale rower szosowy to nie jest konstrukcja z papieru i to co jest na zdjęciu nie stanowi najmniejszego wyzwania dla szosy, chyba że mówimy po prostu o komforcie jazdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Soothsayer: Tak, o komforcie mówię. No i prędkości, bo po to jest szosa. Ja akurat jechałem nie na szosie, ale na hulajce, amortyzowanej i wolniejszej od roweru. No i nie było to fajne. Część trasy przejechałem jezdnią i jestem pewien, że rowerzyści też tak zrobią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Altar: No więc wygląda to tak, że np na Dolnym Śląsku jest takie coś jak IRT, które może zaproponować projektantowi, żeby ścieżka szła nieprzerwanie przez zjazdy na posesję. Oraz jest coś takiego jak zamawiający, który w 90% przypadków chce żeby zjazdy było widać. Co najgorsze jest też coś takiego jak starostwo Powiatowe albo urząd Wojewódzki, które to projekty zatwierdza i wydaje pozwolenie na budowę i może się trafić urzędnik, który po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sirion: Ale to chyba nie jest źle, że zjazd ma być? Widoczny? Jako laikowi, wydaje mi się, że to jest dobre dla scieżkowców, ci myślący zwolnią i spojrzą w bok.
Ale nie do końca rozumiem problem ze skosami. Chodzi o to, że zjazd jest wg urzędnika zbyt krótki, więc trzeba go wydłużyć np. z kąta 90° na coś łagodniejszego, a istnienie ścieżki jeszcze go skraca?
@Altar: czy taka konstrukcja w ogóle ma jakieś uzasadnienie? W okolicach Białegostoku jest podobny kwiatek (droga do Supraśla). Ogólnie ścieżka jest super, ale jest fragment chyba ponad 2 km gdzie co < 50m jest podjazd jak u opa (może trochę lepiej wykonane) i 99% osób tamtędy jedzie po prostu serwisówką obok. Nie mam niestety lepszego zdjęcia, street view nieaktualne bo remot był jakieś ~2 lata temu
j.....k - @Altar: czy taka konstrukcja w ogóle ma jakieś uzasadnienie? W okolicach Bi...

źródło: comment_1599774296muL6EU3u6PZCpW0xNOwzXY.jpg

Pobierz
@Megawonsz_dziewienc: a później dym do rowerzystów jeżdżących na rowerach szosowych, że nie korzystają ze ścieżek rowerowych. Jak mają korzystać jak w Krakowie np. jest bardzo dużo tak wyglądających ścieżek. Dla takiego roweru to jak próg zwalniający dla samochodu.
@Altar Popraw mnie proszę jeśli się mylę,ale czy są tam znaki że to ciąg pieszo- rowerowy w ogóle? Mi to wygląda na po prostu wjazdy na posesję i chodnik. Kostka i czerwony kolor znajdują się tam w ramach "upiększenia".
@Megawonsz_dziewienc: kurde u mnie jest to samo. Jak jeździłem trekingiem sam, to mi to zwisało, choć nadgarstki dostawały nieźle w kość. Odkąd jeżdżę z małą córka w foteliku, to jest to mega wkurzające. Dziecko nie może usnąć sobie, co chwilę ten fotelik zaczyna się mocno bujać (montowany na ramię). Ciekawe co by było, gdybym miał fotelik montowany na bagażniku, na sztywno...