Wpis z mikrobloga

@Barneyeos o panie jakbym ja Ci pokazał swoje mieszkanie (które wynajmuje) to tam same trapezy. Miałem w ogłoszeniu 82m2 a na umowie 76 i pytam dlaczego jest różnica bo w ogłoszeniu inaczej a właściciel do mnie że on sam nie wie bo zależy jak się liczy. "Jak zmierzę te 2 ściany pokoju i policzę pole to wyjdzie 28m a jak te to 26... I tak w każdym pokoju"
@Papasanbaba akurat nie. Jest to budynek 3 kondygnacyjny wybudowany w latach 70' w niewielkiej wsi w Hessen. Zabudowa bardzo ciasna (coś jak stare miasto np w Amsterdamie, dosłownie jeden przyklejony do drugiego) na wzgórzach w Nadrenni. Budynek był budowany przez rodzine wlascicieli, a nie żadną firm. Co ciekawe, ściany zewnętrze są ok, ale wewnętrze to wyglądają jakby nie słyszeli o poziomicy i byli ciągle naebani.
@Barneyeos: Bo #!$%@? Polacy pewnie budowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Są dwie szkoły - robić krzywo, ale zostawić więcej metrażu, albo obłożyć karton-gipsem, będzie prosto, ale na metrażu są straty
@barto125

wybudowany w latach 70' w niewielkiej wsi w Hessen.

W Polsce była wtedy głęboka komuna i Polacy nie jeździli za bardzo do Niemiec (ówczesny RFN) pracować, szczególnie do Niemiec zachodnich, więc na bank tego nie robili Polacy. Z resztą pisałem, że budowali to sami właściciele czyli niemiecka rodzina. Pewny nie jestem, ale płyty kartonowo-gipsowe to późniejsza technologia, więc nie mogli z niej skorzystać ¯_(ツ)_/¯