Wpis z mikrobloga

@qandaornot: druga sprawa nawet jak odłożenie 20 złotych dla ciebie to dużo to o tym że konsola wychodzi na koniec tego roku wiadomo już od początku tego roku. Więc co za problem zrobić parę nadgodzin jeśli masz taką pracę? A jak nie to to chociażby pojeździć z żarciem jak mieszkasz w dużym mieście. Śmiać się chce xd
@wiem_wszystko: no i po co to chamstwo? Ja mam konsolę, nie o mnie był ten wpis.

Teraz do swoich wspaniałych obliczeń 20 zł miesięcznie, dodaj 50 zł na telefon, koszt samochodu jego utrzymania, napraw i paliwa podzielony na miesiąc, to samo z mieszkaniem, średni miesięczny koszt ubrań, leków, jedzenia, itd itd... 20 to mało jeśli jedynym Twoim kosztem i celem jest ta konsola. Kiedy chodziłem do szkoły i w wakacje pracowałem
@qandaornot: No ale nawet odkładając na mieszkanie, to korona ci nie spadnie jak te 2k wydasz na konsolę ( _) Co to jest 2k w skali 100k+ wkładu własnego. Wiadomo, inna jest sytuacja gdy się zarabia 15k, inna gdy 5k, a inna gdy 2k. Niemniej jednak, jest to taki wydatek, na który jak się chce, to w perspektywie max. kilku miesięcy można wygospodarować kasę nawet przy niskich zarobkach.
@qandaornot: mieszkanie kupiłem w kredycie, który i tak zamierzam spłacić wcześniej, nie dostałem też żadnego spadku, na wszystko z narzeczoną odkładamy, ja zarabiam powyżej średniej, narzeczona 3k, jak widać da się. No, ale nie pchamy się w bąbelki, nie kupiłem auta, bo nie mam na tym punkcie hopla, jak większość jełopów w moim wieku, co to muszą się furą pochwalić. Wolę kasę wydawać na zachcianki i rzeczy, które umilają życie :)
@qandaornot: P.S.
A konsolę można kupić na raty 0 i nie ruszać kapitału, jak ma się większe wydatki, to nie majątek. Kupę rzeczy już tak kupiłem i dawno spłaciłem, budując sobie jednocześnie lepszą zdolność kredytową i ciesząc się nowinkami od ich premiery
@Vaerlin: no prawie bym się zgodził, jeśli z takich ponad programowych wydatków gdy np. ktoś zarabia jednak mniej niż te mityczne 15 czy 10k konsola była jedynym, ale ktoś inny powie, że "no tak, ale i bez telefonu za 2k nie jest wstanie się obejść", że pc już stary i trzeba wymienić, że tv, itd itd... gdzie jest granica dla osoby, która zarabia 2k?

@dewey: zgoda, masz plusa. Chodzi mi
@qandaornot: dodam jeszcze, że mieszanie kupiłem w Warszawie, więc tanio nie jest. Odnośnie konsoli, to dochodzi jeszcze argument, że to zakup na 7 lat.

Ale masz rację, życie nie jest czarno białe, tylko trzeba mieć trochę szacunku do siebie samego :)