Wpis z mikrobloga

Mirki z #4x4 #offroad pijcie ze mną kompot słodki albo gorzki bo spełniłem moto marzenie i nabyłem disco3 o którym myślałem już od kilku lat - stąd pytanie
Jakie wymiany na początek ?

Prosiłbym również o konstruktywne opinie o pojeździe: https://www.otomoto.pl/oferta/land-rover-discovery-2-7d-190koni-mod-2006r-4x4-298tys-km-bogata-wersja-okazja-ID6CRpFb.html?fbclid=IwAR1vYur_WPnlwVBiXN6XLZi0DHBSMsSkHaK3XokQZ7pgg7b0ylPU-Du733A
  • 35
  • Odpowiedz
@gusto-gav: nie no spoko, gdyby nie koszty utrzymania i częstotliwość serwisowania to też już dawno bym takim jeździł, piękny jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest takie urządzonko, które wymusza większy lift na pneumatycznym zawieszeniu i zapobiega opadaniu po przekroczeniu 40 (chyba) km/h. Ale to już jak uporasz się z odszczurzaniem ;)
  • Odpowiedz
@gusto-gav: życzę powodzenia, wygląda na ściorany. Fajne auto do miasta, miałem ale się szybko pozbyłem bo trafiłem na 2 latka po leasingu któremu ciekło z każdej szpary i się pierdzielił moduł za modułem.
Na początku bym robił diagnostykę napędów oraz skrzyni a potem sprawdzał stan zawieszenia.
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: To wszystko jest sprawne - zawieszenie trzyma poziom nie puszcza , skrzynia ładnie zmienia biegi nie przeciąga w górę ani w dół - zastanawiam się czy ruszać olej w skrzyni czy zostawić
  • Odpowiedz
@gusto-gav: z mojego doświadczenia ci powiem żebyś #!$%@? nawet nie dotykał jak działa, często po wymianie się od razu zaczyna coś #!$%@?ć bez żadnego uzasadnienia bo zacznie nagle się z niej lać z każdej dziuki jak z białej nastolatki na erazmusie w Barcelonie.
Zweryfikuj tylko poziom i stan oleju, czy nie jest zanieczyszczony i czy nie jest go za mało. Powinno wyskoczyć na diagnostyce. Jeśli dopiero coś wtedy wyjdzie nie
  • Odpowiedz
@gusto-gav: To raczej nie jest samochód który się fajnie mota pod cięższy teren. Zastanawia mnie skąd pomysł na LR? Tylko spełnienie marzenia czy były jakieś inne aspekty?

  • Odpowiedz
@Kacorek: No nie no , tak to bym chciął :) chcoiaż może nie aż tak bardzo bo auto podoba mi się jako daily i pewnie bede go tez tak użwyał :) nie wiem narazie podoba mi się max w serii ale to co pokazałeś wyglada ekstra
  • Odpowiedz
@Kacorek: Kupiłem Xjta kiedys z zajechanym mostem - wracałem 100km z przenikliwym WWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi w kabinie - ta podróż spowodowała to że auto poszło w #!$%@? dnia nastepnego :D)
  • Odpowiedz
@gusto-gav: Wcale się nie dziwie!
O takie mosty trzeba dbać lepiej niż o kobietę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem fuksa, że u mnie tylko simering walka ataku puszczał i przy wymianie od razu zmieniłem olej i jest miodek. To samo chce zrobić z przodu ale to na spokojnie bez nerwów :D.

A rozumiem, że tego disco już kupiłeś?
  • Odpowiedz
@Kacorek: jadę odebrać dzisiaj po południu , w poniedziałek mam już umówiony warsztat na wymianę klocków / oleju / szyby czołowej , potem rejestracja na PL i będę kombinował dalej
  • Odpowiedz
@gusto-gav: jeszcze taka w sumie jedna istotna sugestia jeśli już to kupiłeś bo teraz zwróciłem uwagę na przebieg 298k
Siedziałem w około 15 dyskotekach i miałem do czynienia z autami 300k+ i żadne nie wyglądało jak to co wkleiłeś.
Sugeruję po zakupie sobie ustawić prawidłowy w granicach 498k
Albo zainwestować 39ziko i sobie pobrać raport, jeśli stan licznika niezgodny oddać bo to się będzie sypało z powodu zużycia jak igły
  • Odpowiedz