Wpis z mikrobloga

Zdjęcie z dzisiejszego spotkania #mirkomodlitwa warszawa.
Wspólnie odmówiliśmy różaniec i modliliśmy się o wysłuchanie próśb zawierzonych w ostatnim wpisie. Na pierwszym planie dendrofag, który je odczytywał. Dziękujemy mu za organizację pierwszej wspólnej modlitwy.
Koszulki można zamawiać na twitterze u Darka Mateckiego.

#katolicyzm #4konserwy #konfederacja #warszawa
Kapitalis - Zdjęcie z dzisiejszego spotkania #mirkomodlitwa warszawa.
Wspólnie odmówi...

źródło: comment_1599690551VN9a2grNJAqiwzG1BJi6VM.jpg

Pobierz
  • 17
@mathijas: Trzy są rodzaje niewoli [Por. św. Augustyn Expositio cantici „Magnificat”]: niewola naturalna, przymusowa i dobrowolna. Wszelkie stworzenia są w pewnym znaczeniu niewolnikami Boga: „Pańska jest ziemia i to, co napełnia ją” [Ps 23,1].
W niewoli drugiego rodzaju znajdują się złe duchy i potępieni; sprawiedliwi zaś i święci są niewolnikami trzeciego rodzaju.
Niewola dobrowolna jest najdoskonalszą i najwięcej chwały przynosi Bogu, który patrzy na serce [1 Sm 16,7], serca się domaga
@Kapitalis: Fajnie, że wskazujesz ciekawe fragmenty Pisma Świętego, szkoda, że akurat o niewoli najmniej. Znasz to?

Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami
@Kapitalis czy tym wszystkim ludziom się nudzi w domach? Nie mają pracy, czy co? Jak nie z lewej to z prawej, ciągle ktoś protestuje/manifestuje. Ja to nie mam czasu żeby na spokojnie zjeść, a ci po kilka godzin dziennie potrafią stać i nic nie robić...
@ZaplutyKarzelReakcji: A ja śmiem twierdzić, że masz prawidłowe odczucie. Mnie to też żenuje i mam ku temu konkretny powód.

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu.