Wpis z mikrobloga

Bardzo fajny ten Zenith. W ogóle, to gdybym miał kupować ich zegarek to miałbym spory problem, bo wszystkie wersje El Primero (klasyczna, open i full open) i wszystkie wersje kolorystyczne są fantastyczne.

Szkoda, że ogółem marka Zenith cienko przędzie. Ponoć produkują 21 000 zegarków rocznie, a do dochodowości potrzebują co najmniej 25 000. Chyba powinni popracować nad marketingiem i pozycjonowaniem, bo mają świetny produkt, ale nie potrafią go sprzedać.

#zegarki #zenith
źródło: comment_15996405100KbNXor8wOFjc6rthBnxT3.jpg
  • 16
@AllieCaulfield: Oby tak było. Natomiast martwi mnie jeden wywiad który czytałem, gdzie obecny prezes wspominał, że skoro nie da się na ten moment zwiększyć sprzedaży, to będą zwiększali dochód ze sprzedanych egzemplarzy. Nie powiedziano tego, ale oczywiście oznacza to wyższe pozycjonowanie marki i wyższe ceny.
@Anon2139: No i to jest problem niszowych marek takich jak Zenith - typowy nabywca chce ogólnie rozpoznawanej marki i naturalnie kieruje się w stronę Rolexa, ewentualnie Omegi ;). Tak jak wspomniałem, właściciel Zenitha musi popracować nad marketingiem.

A tak na marginesie to Rolex ma w ofercie tylko jeden chronograf, który jest sporo droższy i praktycznie nie da się go kupić. No i jest o wiele mniej ciekawy niż wiele wersji El
to ja bym wolał Rolexa kupić XD


@Anon2139: Rolex to turbo przehajpowana marka. Sami zresztą używali mechanizmu El Primero w Daytonach dopóki nie nauczyli się samemu robić chronografów (a konkretnie producent mechanizmów, który robił na wyłączność dla Roleksa i które R przejął stosunkowo niedawno). Żeby nie było - Rolki to porządne zegarki, po prostu nie warte swojej przesadzonej ceny. Można mieć lepszy i jednocześnie tańszy zegarek. Zenith, Grand Seiko, JLC i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m_bielawski: no właśnie, więc skoro wydajesz tyle na zegarek, to lepiej na taki rozpoznawalny z lansem XD a jaki mechanizm on ma w środku to mnie nie interesuje i tak się przez x lat nie zepsuje, a nawet jakby się zepsuł to pewnie gwarancja jest na ze 20 lat przynajmniej
a nawet jakby się zepsuł to pewnie gwarancja jest na ze 20 lat przynajmniej


@Anon2139: to byś się zdziwił xD

All new Rolex watches have an international five-year guarantee that will be completed and dated by your Official Rolex Retailer at the time of purchase and registered with Rolex. Watches purchased between 1 July 2013 and 30 June 2015 all had their guarantee extended to three years
@Anon2139: Gwarancję wyjaśniono Ci powyżej, ale generalnie nie da się zaprzeczyć, że wiele osób kieruje się Twoimi kryteriami i celuje w rozpoznawalność marki. Jednak wiele osób patrzy na zupełnie inne kwestie wybierając zegarek, a wręcz rozpoznawalność ich odrzuca, bo wolą nie afiszować się drogim przedmiotem. Takiego Zenitha możesz nosić wszędzie i pies z kulawą nogą się nie zainteresuje, a jak na zagranicznych wakacjach trafisz przypadkiem ze swoim Rolexem w niewłaściwie miejsce,