Wpis z mikrobloga

@miki4ever: Vorwerk to najprawdziwszy MLM. Mam takie pytanie: czy ten kolega ma własną działalność gospodarczą i sprzedaje urządzenie wydając paragon z danymi swojej firmy? Zgaduję, że nie dostałeś paragonu z danymi jego firmy, mam rację?

EDIT: miałem na myśli osobę, która robiła prezentację. Opacznie przeczytałem, że to ten kolega sprzedawał, a on tylko polecił zakup. Czyli czy osoba, która robiła prezentację ma działalność i wystawiła paragon z danymi swojej firmy?
@renalum: Co? Kolega w ogóle nie jest związany z tym biznesem, kupił miesiąc temu i jest zadowolonym klientem.

Urządzenie kupiłem od producenta, konsultantka jedynie co robiła to prezentacje i w razie problemów z urządzeniem ogarnia sprawę(reklamacje itd.).

MLM polega na tym, ze masz pare poziomów i kasa przepływa z góry do dołu. Tu masz po prostu inny system sprzedaży. Jak chcesz możesz sobie zamówić urządzenie bez wizyty konsultantki, ale to trochę
@renalum: natomiast jak pytasz o zatrudnienie to jest ona Selbständig jako Handelsvertreter, ale to jest raczej norma w tym biznesie.

Mój konsultant ubezpieczeniowy tez jest na takiej umowie tak samo jak spora cześć ludzi z którymi zawodowo robię interesy.
@miki4ever: Nie znam niemieckiego.

Właśnie chciałem argumentować, że ta konsultantka nie jest zatrudniona przez Vorwerk. Nie jest pracownikiem, więc nie jest prawdziwym przedstawicielem. Vorwerk nie weźmie za nią żadnej odpowiedzialności, bo nie łączy ich żaden papier. Prawda, że to wszystko jest dziwne:
1. ta kobieta nie jest pracownikiem Vorwerk,
2. nie jest też przedsiębiorcą sprzedającym na własną rękę.
@renalum: Ma umowę handlowa z firma Vorwerk. Bez tego nie mogłaby robić tego co robi, żaden ubezpieczyciel by jej nie dał umowy.

Bez tego nikt do domu by jej nie wpuścił, wyobrażasz to sobie? Tutaj norma jest ubezpieczanie dzieci od wypadku w obcym domu, a co dopiero coś takiego w momencie jak mamy jedzenie.

To nie Polska, tu na czarno nikt nie działa.
@miki4ever: Wywiad z konsultantką MLMu Vorwerk:
20 kwietnia 2020
https://networkmagazyn.pl/jak-odniesc-sukces-w-biznesie-najwazniejsze-to-najpierw-wyjsc-ze-swojej-strefy-komfortu-trzeba-zrobic-plan-i-po-prostu-zaczac-dzialac/

Maciej Maciejewski: A jak wyglądały w pani przypadku początki polecania i budowania struktur w tym biznesie?

Anna Maria Kisiała-Cedro: Kiedy zaczęłam lepiej sprzedawać, też zaczęłam rekrutować do współpracy osoby (...)

(...) Zależało mi na tym, gdyż wtedy byłoby mi łatwiej rozwijać się i pozyskiwać nowe osoby do współpracy (...)

(...) Dzięki mojej systematycznej pracy i regularnym rekrutacjom za rok
@renalum: Misiu, ale jak wy się w Polsce bawicie to średnio mnie obchodzi. Ja wiem ze u was co drugi biznes to januszerka lub oszustwo, ale nie mój problem.

Tak czy inaczej, urządzenie jest genialne i póki co jestem super zadowolony z zakupu.
@renalum: Nie, nic na to nie wskazuje. Nie ma multi-levelu, sa normalne umowy o prace i umowy handlowe, normalne odprowadzanie podatku, normalne ubezpieczenie.

Natomiast nawet jakby produkt byl sprzedawany przez dzieci Szatana, mialoby to dla mnie zerowe znaczenie.
@renalum: Wiem na pewno, ze zatrudniaja na umowe o prace, bo znam taki przypadek. Czy to jest MLM czy nie, tego nie wiem na pewno, bo tez mnie to srednio interesuje. Nic nie wskazuje na to, ze jest to MLM.