Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę kiedy zacząłem się odwracać od wiary i wszystko wskazuje na to, że był to moment na jednej z lekcji religii jak miałem 13-14 lat i ksiądz rozdał nam kartki i kazał napisać jedno anonimowe pytanie związane z wiarą i on potem na wszystkie pytania odpowie, a ja napisałem "skąd wiadomo, że nasza wiara jest prawdziwa?" i co? przeczytał pytanie na głos, głośno wypuścił powietrze i przeszedł do następnego pytania ¯\_(ツ)_/¯
#przemyslenia #wiara #chrzescijanstwo
  • 11
@Wlasciciel_prawakow: to ja jeszcze bierzmowanie miałem, chociaż już były wątpliwości, w średniej zrezygnowałem z lekcji religii no i już nie chodziłem.
Jednak u mnie powodem myślę, było to, że wziąłem się za czytanie Biblii od początku i po kilku księgach stwierdziłem, że no po prostu kurczę nie.
@solus_ipse: no to też było dziwne dla mnie ;p ale najbardziej właśnie to poczucie, że przecież jesteśmy na dosłownie mikroskopijnym ziarenku w skali wszechświata, a mimo wszystko akurat na 2-3 kontynentach tego ziarenka powstały trzy główne wiary i każda z nich jest przekonana, że to ona jest prawdziwa i słuszna XD przecież to nie ma żadnego sensu
@Wlasciciel_prawakow: Wiem, ale bawmy się dalej. Wybierz sobie odpowiedź:
1. Niezbadane są wyroki boskie.
2. Inne religie podstawił szatan.
3. Jesteśmy zbyt głupi aby zrozumieć boży plan.
4. Większość ludzi wierzy w tego samego boga tylko różnie go interpretują.
5. Milcz lewaku, jeśli nie wierzysz to nie możesz się wypowiadać.
6. Są historyczne dowody na prawdziwość wydarzeń biblijnych. (to moim zdaniem najgłupsza odpowiedź)