Wpis z mikrobloga

Hejka, jak myślicie że w tym miesiącu będzie wyglądać wynajmowanie mieszkań w #krakow (ale w sumie pytanie można przełożyć na dowolne miasto)?
Studia mają być hybrydowe, więc i tak trzeba przyjechać na uczelnie. Oznacza to, że większość studentów będzie coś jednak wynajmować. Słyszy się pogłoski, że sporo osób w tym roku rezygnuje ze studiów, woli przeczekać sytuację i może przy okazji poprawić mature - to jest na plus dla spadku cen. Ale to wszystko to są raczej promile, nie wygląda na to żeby dużo się miało zmienić.
Prędzej efekt psychologiczny może wpłynąć na właścicieli, że będę starali się szybciej mieszkania wynająć.

Co myślicie? Jakie macie doświadczenie z ostatnich dni?

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
  • 16
  • Odpowiedz
@Ardeo: Mieszkania do 1800-2000 zł będą nadal kosztować tyle samo i niewiele się w tej kwestii zmieni. Znaczące spadki można włożyć między bajki, chyba że znaczące oznacza 100-200 zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ardeo: myślę ze wynajmować większość i tak będzie. Ja się spodziewam minusów tej sytuacji, głównie w postaci korków na drogach, bo przy takich mieszanych zajęciach będą częściej musieli sie przemieszczać
  • Odpowiedz
@Ardeo: ja stawiam że ceny spadną, zwłaszcza tych lepszych lokali. Jak masz gdzieś mieszkać przez 2 dni w tygodniu to wynajmiesz coś po taniości byle mieć się gdzie przekimać.
  • Odpowiedz
@Krs90: W Toruniu pół roku temu było na OLX 12 stron mieszkań na wynajem a teraz jest 18 stron. Za 60m2 trzeba było zapłacić 2000zł/msc a teraz jest 1500. Ceny nie spadają a ludzie biją się o mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawda jest niestety taka, że bardzo dużo Ukraińców pracowało w gastronomii i wrócili do siebie po lockdownie. Studenci też mają zajęcia zdalne, więc po co
  • Odpowiedz
@Waldemar_Wpieldor: Jak to co, żywność zdrożeje o 3,8 % to trzeba też podnieść ceny mieszkań :)
Co z tego że wysoka tegoroczna inflacja jest spowodowana głownie przez:
- wzrost kosztów produkcji prądu (limity co2 i inne...)
- wzrost kosztów wywozu śmieci
- wysoki wzrost płacy minimalnej
  • Odpowiedz