Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkosoft: w jednym z ostatnich odcinków w "Historii bez cenzury" było m.in. o bigosie i się zdziwiłam, że kiedyś to było po prostu samo mięso ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie fajne są takie jadłowe ciekawostki. Sama najczęściej korzystam ze starszych przepisów datowanych na XIX i XX wiek, bo jakoś te wariacje do mnie lepiej przemawiają (i do moich kubków smakowych).

@tylkoocosspytam: a gołąbki zawijasz?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoocosspytam: ja jestem mobilna jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Trójmieście miesiąc temu byłam, ale wciąż nie wiem czy te gołąbki zawijasz. Dla dobrych gołąbków to ja teleport uruchamiam i jestem ( )
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoocosspytam: To się szykuj, bo lubię się pałętać po Polsce, a wtedy zgrywam się często na spontana nawet z randomami z neta.

Kraków też otwarty jakby co - nakarmię proziakami i stejkiem czy tam żurkiem tak dopieszczonym, że aż łyżka w nim stoi ( ͡º ͜ʖ͡º) Gołąbki zawijać też nauczę :D
  • Odpowiedz
@mortevor: a no widzisz ja niestety pracoholik i bardzo aktywna babka. A moja największą zaletą jest, to,że nawet jak będę jadła taki bigosik codziennie, to i tak nie przytyję:) (geny po ojcu xd)
  • Odpowiedz