Wpis z mikrobloga

@krzysztoforek w rzeczywistości te oficjalne statystyki to ułamek faktycznej liczby infekcji. Ludzie się boją zgłaszać na testy gdy nie są bardzo ciężko chorzy. Boją się konsekwencji. I przecież większość przechodzi skąpoobjawowo i lekkoobjawowo. Nie wspominając o zero objawowych. Dlatego uważam, że nie da się powstrzymać przyrostów, co najwyżej tylko oficjalne.
@Squatlifter: Na początku byłem optymistycznie nastawiony wobec nowego ministra, ale jak na to wszystko teraz patrzę, to jestem coraz bardziej zaniepokojony. Masa ludzi będzie zwalniana z kwarantanny, nawet jeśli dalej będą zdolni zarażać. Testy tylko dla objawowców - kto to wymyślił? Słabo widzę potencjalne możliwości wyłapywania i śledzenia kontaktów chociażby.
@Siemomyslaw no niestety, od samego początku eksperci mówili że wirus ten zostanie w populacji ludzkiej już na zawsze i chodzi tylko o to, żeby służba zdrowia była wydolna pomóc wszystkim ciężko to przechodzącym. A tak każdy prędzej czy później się zarazi, chyba że szczepionka już będzie. I jest ogólnie spokój, ludzie chorują łagodnie, szpitale są prawie puste, nie ma co przesadzać bo nie da się opanować epidemii wirusa bezobjawowego lub z objawami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pieniek1991: Przejść z wirusem do porządku dziennego można było również poprzez kompleksowe testowanie a nie zdawanie się na dobrą wolę ludzi, którzy nie chcą być złapani "w klatkę" więc nie za bardzo rozumiem Twój komentarz
@krzysztoforek mam wrażenie, że ludzie lubią zaklinać rzeczywistości. Każda dane która przeczy ich teorią nazywają panikarstwem. Oto dane na 29.08.20. - 1/3 łóżek szpitalnych zajęta. A przecież mamy okres nie grypowy. Epidemia jest zjawiskiem lokalnym i o ile w powiatach zielonych #!$%@? może nic złego nie zrobić tak w powiatach czerwonych może spowodowac duży wzrost przypadków.
Pobierz szynszyla2018 - @krzysztoforek mam wrażenie, że ludzie lubią zaklinać rzeczywistości....
źródło: comment_1599388628dCWVzLnfkt7ONOPyryZund.jpg
@sunny-d Chyba nie sądzisz na poważnie że w Polsce to kompleksowe testowanie byłoby wykonalne? Ta drogą którą przyjęli jest jedyną możliwą w naszej sytuacji. Zaległości pod każdym względem jakie mamy w samym sanepidzie to wymaga lat na naprawę i góry pieniedzy więc jak sobie to wyobrażałeś inaczej? Inna sprawa że te reformy nigdy u nas nie wypalą bo każdy rząd będzie zawsze dbał o swoje stołki i reelekcję a wyborcy mają w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pieniek1991: Nie za bardzo mam teraz czas pisać dłuższą wypowiedź ale wyobrażałem sobie przynajmniej tak, że ludzie bezobjawowi nie będą zwalniani z kwarantanny po 10 dniach tylko dlatego bo powiedzą lekarzowi "jestem zdrowy" przez telefon. Są nastroje antycovidowe i antykwarantannowe i na pewno bardzo dużo ludzi będzie ukrywać dolegliwości byle tylko wyjść z domu
@sunny-d Trudno, musisz się pogodzić ze tak właśnie będzie. Ludzie już wiedzą że ten wirus nie jest tak groźny jak się zapowiadał, wiele kociej roboty zrobiły media pompując panikę w marcu i teraz to już jest nie do ogarnięcia. Tak samo jak przeziębieni i grypowi chodzą i zarażają i nikt ich nie zamyka w kwarantannie tak samo będzie tutaj.
@sunny-d: @Pieniek1991: nie ma się co ludziom w sumie dziwić, że jeśli nie są chorzy mocno, a mają objawy jak w przeziębieniu to nie chcą się dać zamknąć na miesiąc w domowym areszcie, bo tym przecież jest kwarantanna czy łączona izolacja z kwarantanną. Dlatego miesiąc, bo media obiegały informacje o ludziach tak długo przetrzymywanych przez urzędników z sanepidu, bo czekali w kolejce na zrobienie testu i nie mogli się doczekać,
@Siemomyslaw: Ale zajebisty minister, puścił wolno normalnych ludzi, a Ty i szynszyla i inne wynalazki zesral iście się rzadko i tersz to już. Na bank skafander będzie noszony, hahaha, miód na moje serce spływa tak pięknie, że poranne cardio (jestem po nocce) będzie jak kolderka w zimowa noc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konsekwencje masz dalej IQ 80 zatrzymana część gospodarki 100 tys ludzi na kwarantannie.


@shogu: nie za bardzo potrafię zrozumieć o co ci chodzi. Ja mówię nie o konsekwencjach ekonomicnych, ale tych które odczuwa w tej chwili służba zdrowia