Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 3 wrzesień 2020

..PROCES ODNOWY I ODBUDOWY

Niewątpliwie, każdy z nas, alkoholików, musi przejść proces odnowy wewnętrznej.

Anonimowi Alkoholicy , str. 71

Odbudowa mojego życia jest podstawowym celem zdrowienia – dlatego dzień po dniu nie sięgam po pierwszy kieliszek. Zadanie to można wykonać z powodzeniem za pomocą Dwunastu Kroków. Zycie duchowe to nie teoria; przynosi efekty, jeśli naprawdę się nim żyje. Krok Drugi wyprawił mnie w podróż mającą rozwinąć moje życie duchowe; Krok Dziewiąty pozwala mi wkroczyć w ostatnia fazę kroków początkowych, które nauczyły mnie, jak żyć życiem duchowym. Bez przewodnictwa i mocy Siły Wyższej niemożliwe byłoby przemierzanie kolejnych etapów odbudowy. Rozumiem, że Bóg działa dla mnie i poprzez mnie. Dowodem tego jest moja świadomość, że Bóg uczynił dla mnie to, czego ja sam nie umiałbym uczynić, a mianowicie – uwolnił mnie od zżerającej mnie obsesji picia. Co dzień muszę nadal poszukiwać przewodnictwa Boga. Co dzień okazuje On mi łaskę ”odroczenia wykonania wyroku” i z pewnością użyczy mi mocy potrzebnej do odbudowy mego życia i odnowy wewnętrznej.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na wrzesień:

Krok dziewiąty - Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Tradycja Dziewiąta - AA, jako takie, nie powinno nigdy stać się organizacją, ale możemy tworzyć zespoły i komisje bezpośrednio odpowiedzialne wobec tych, którym służą.

______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Jeśli pracujesz nad czymś, na czym naprawdę Ci zależy, nie musisz być popychany.

______________________________________________________________________

Kurdę, chciałem się tylko podzielić, że nie wiem czy coś się ze mną złego nie dzieje. W zeszły piątek kumpel pił przy mnie piwo w pracy, w weekend widziałem się z matką która ryła mi psychę 18 lat i do której wciąż czuję żal i w tym tygodniu jest średnio. Do tego zapomniałem chyba przedwczoraj i dzisiaj o refleksji wkleić a zazwyczaj zapominam o rzeczach których pamiętać zwyczajnie nie chcę. Chciałem to napisać.
  • 1
@programista_1k wszystko co czujesz, jest wytworzone przez twoją głowę. Generalnie nikt i nic nie może zakłócić twojej trzeźwości. Jedynie Twoja głowa może to zrobić. Możesz to z kimś obgadać ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet i ze mną. Numer masz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)