Wpis z mikrobloga

Prawko zdane, oglądam moto, decyduję co bym chciał itp. i standardowo dużo czytam i słucham różnych opinii, co za słabe, ile to minimum, czy się da na tym jechać przyzwoicie we dwójkę itp., że taka 500cc we dwójkę to lipa, bo to już nie przyspiesza...

I tak mi się przyjechało jak byliśmy w Wietnamie, ktoś organizował wycieczki motocyklowe. Nieznalezieni lokalnie tylko opinie na necie od turystów z zagranicy. Zabierają wszystkich z plecakami, sami mają swoje graty i przez tydzień gdzieś jedziemy, każdy ma kierowcę swojego i siedzi z tyłu wygodnie opierając się na torbach na chopperku. Spoko ekipa, wieczorem już popiliśmy. Ciekawiło mnie jakie to moto będzie. Rano schodzę, chopperek fajny, choć nie jestem fanem, podchodzę, patrzę 125cc :D Dwóch chłopa + bagaże. Da się. Przyjemna wycieczka. W Wietnamie w zasadzie jazda powyżej 70km/h to coś jak u nas 140.

#motocykle
  • 14
@prostynick: no i masz rację, do 70km/h to polecisz taką 125 nawet, może i we dwójkę. Da się na wszystkim. Simsonem czy jakimś tam Rometem jeździliśmy z kolegami i we trójkę nawet, owszem dało się. Generalnie chodzi o elastyczność silnika, nie musi porywać, ale fajnie jak możesz przyspieszyć w razie potrzeby. Nie wiem w jaki motocykl celujesz, jeśli dwucylindrowy cruiser w układzie V to przydałoby się, żeby te 700 pojemności było
@BratProgramisty: będę jeździł przede wszystkim po mieście z może rekreacyjnym wypadem po wioskach for fun na godzinkę max, więc na start celuję w Vitpilen 401, ale najpierw muszę iść na jazdę testową i zobaczyć jak się na tym czuję.
@BratProgramisty: myślę, że na start będzie OK, chociaż muszę usiąść zobaczyć, bo jednak na kursie 700cc się przyzwyczaiłem. Poza tym muszę zobaczyć jak będę się czuł z kierownicą tak nisko. Chcę podchodzić do moto z dużą rezerwą i uczyć się powoli.
@Sahkez: +1 i jeszcze dołożyłbym fakt, że nie ważne czy kupujesz motocykl za 4000 czy za 40000zł, na ubiór musisz mieć przynajmniej z 10 tysi, bo "na bezpieczeństwie się nie oszczędza/ja wyceniam swoje życie trochę wyżej" XD Nie mówię, żeby kupować np kask z bazaru za 150zł, ale no ku.wa, jest cała masa kasków za około 600-800zł dobrych firm (AGV, HJC, Scorpion, Caberg itd.). NIE!!! Tylko Shoei, Arai i Schubert od
@brick: To było prześmiewczo o forach motocyklowych. Pełno tam takich ludzi od wiecznego "dołóż do...", ale to chyba ten wątpliwy urok każdego forum tematycznego.
Mój pierwszy zestaw:
680zł kask Scorpion,
450zł kurtka Held (potem oddałem szwagrowi i kupiłem 4Biker za 280zł),
350zł spodnie Mottowear Jeansy motocyklowe z ochraniaczami,
250zł rękawice Modeka, potem zmienione na Shima Prospeed też za 250zł,
550zł buty RST Tractech
Zatem mój pierwszy kompletny ubiór wyniósł mnie 2280zł.