Wpis z mikrobloga

@Markness: mieszkałam przez chwilę w 25 tys mieście. Największy januszex i kombinator w gminie to był lokalny "przedsiębiorca", który m.in. ma zakład pogrzebowy. Oczywiście połowa gminy go nienawidzi.

Pewnego dnia wybrał się na obchód cmentarza. Znalazł grabarzy kopiących piwniczkę i zwyzywał za styl pracy, więc oni go złapali, włożyli do środka i zasunęli płyty ¯\_(ツ)_/¯ jakimś cudem próbował się skontaktować z biurem - pomimo uciekającego sygnału udało mu się przekazać wiadomość,
@Markness: Rzadko bywam na pogrzebach,nigdy czegos takiego nie widzialem a ze w budownictwie robię to sie spytam o technikę

1.Jaki beton dajecie?Pytam o klasę,sposob wykonania (sami krecicie czy towarowy)

2.Izolacja z zewnatrz pewnie jakis bitum standardowo,a wewnątrz czym malujecie?

3.Czy powierzchnia podlega jakims standardom wykonania (pory,raki itd), czy robicie jakies poprawki z tym związane

4.Wykop ręcznie czy to juz jakąś kopareczka?

5.Stosujecie szalunki systemowe?
@6182: Generalnie nie jestem za bardzo w temacie bo nie zajmuje się kamieniarstwem. Tylko pogrzebówka i obsługa grobów pod kątem przygotowania do pochówku. Spróbuje coś powiedzieć na podstawie obserwacji firm z którymi współpracujemy w tym zakresie.

1. Klasy nie wiem, przywożą z betoniarni suchy i dopiero na świeżo w małej betoniarce pod agregatem robią do zalewania.

2. Tam nie ma żadnej izolacji ;) Tylko beton. Od wewnątrz malujemy po prostu białą
@Markness: U mnie na cmentarzu to chyba z połówek pustaków stawiają ścianki piwniczek. Sama piwniczka ma w pewnym miejscu - zwężenie do środka, żeby było można na nich położyć płyty betonowe, na których stawiana będzie kolejna trumna.
@Markness: no właśnie czy to sa firmy kamieniarskie,czy budowlane,czy kamieniarskie ktore biorą znajomych budowlańców na fuche ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zastanawia mnie pozniej trwalosc takiego grobowca,jak po latach sie otwiera to przy dobrej robocie bedzie nadal okazały,przy złej,a mowisz ze jest zła,będą przecieki zabrudzenia i odchodzące płaty Śnieżki ( )

Troche szkoda roboty, ludzie kupe forsy wydają a im sie nie chce