Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 3 wrzesień 2020

....BUDOWA NOWEGO ŻYCIA

…sądzimy, że człowiek, który uważa, iż tylko wystarczy nie pić, nie przemyślał wszystkiego.

Anonimowi Alkoholicy, str. 71

Zastanawiając się nad Krokiem Dziewiątym, dochodzę do wniosku, że trzeźwość fizyczna musi mi wystarczyć. Muszę pamiętać stan beznadziei, w jakim się znajdowałem, zanim znalazłem trzeźwość w AA, i jak byłem gotów dać z siebie wszystko, by ją osiągnąć. Jednakże sama trzeźwość fizyczna nie wystarczy tym, którzy mnie otaczają – rozumiem bowiem, że tego daru od Boga mam używać do budowy nowego życia dla mojej rodziny i wszystkich, których kocham. Równie ważne jest, abym był dostępny dla tych, którzy pragną aowskiej drogi życia. Proszę Boga, aby pomógł mi dzielić się darem trzeźwości, tak by płynące z niej pożytki i korzyści były widoczne dla tych, których znam i kocham.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na wrzesień:

Krok dziewiąty - Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Tradycja Dziewiąta - AA, jako takie, nie powinno nigdy stać się organizacją, ale możemy tworzyć zespoły i komisje bezpośrednio odpowiedzialne wobec tych, którym służą.

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Jesień to pęd złocistego piękna natury. Tak samo czas, aby odnaleźć swój rozmach życia