Wpis z mikrobloga

Jeden pokój, 27m2, Praga Północ, Warszawa.
1800 zł + 460 zł (media i inne) + ~50zł energia.
Wysoki standard i nowy blok.

Ponad 2300zł za jednopokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym XD

Ktoś się chyba obudził że musi wynająć i wystawił ofertę przygotowaną przed pandemia, i dla innego większego mieszkania.
Do wynajmujących, czy tak wygląda rynek wynajmu w Polsce czy jest jeszcze gorzej?

#nieruchomosci #wynajem #warszawa
  • 16
@Cointreau: ale załóżmy że zarabiasz 10k, no nie wynajmiesz 27m klitki za tyle bo to jest normalnie rata za dużo większe mieszkanie tyle że własne. Uważam że to jest mega z kosmosu cena. W centrum można przytulić nieco większą kawalerkę, w starym stylu czyli kuchnia osobno, lokalizacja dużo lepsza bo centrum a taniej - przynajmniej tak mi się wydaje.

Dodam że po dalszym obejrzeniu zdjęć, to jest to niewypalony wynajem krótkoterminowy
@Jasak: pewnie kupił w Porcie Praskim albo innej nowej inwestycji gdzie mieszkania latały po 12k od metra i teraz ma problem, bo tyle wynosi mu rata za to mieszkanie, a nie chce dokładać do interesu.

W sumie w tym mies. poszły odbiory i wykończenia na Szwedzkiej przy metrze, to jeżeli to ta inwestycja, to może ktoś dopiero zaczyna z wynajmem.
@imateapot: To jak stoi mu puste, to w ogóle wtedy musi dokładać do interesu xD

Czysta januszerka i tyle, naczytał się chłop jaki wynajmem to świetny biznes, zbudował w głowie marzenia finansowe i teraz ciężko mu się dostosować do rzeczywistości
@Anien: znam dwie osoby, z którymi rozmawiałem osobiście "przy kawie", które były zainteresowane zakupem mieszkania w celach inwestycyjnych w "Bohemie" (tereny danej fabryki Polleny na Szwedzkiej). Obie osoby to inżynierowie z sektora IT, myślący nad zakupem mieszkanie w celu inwestycyjnym (na wynajem). Nie wiem ilu z nich ostatecznie kupiło, ale nawet jak będzie stało puste i będą musieli płacić te 2k opłat / mieś. to raczej z tego powodu nie zbankrutują.
@imateapot: Ale tu nie chodzi o bankructwo, ale jeśli inwestujesz, a potem masz z tego koszty bez przychodu, no to tak średnio bym powiedział.

Czasem mam wrażenie, że to jest kwestia dumy, niektórzy wolą tracić kasę, niż wynająć taniej i w pewien sposób przyznać się do błędu, że początkowa wycena była przesadzona
@Jasak: W ogóle 500zł na media to chyba przeginka. Jak ktoś wrzuca ogłoszenia gdzie ma czynsz do spółdzielni wydzielony i dodatkowo płatne media rzędu 300zł w kawalerce to zastanawiam się skąd takie kwoty się biorą...