Wpis z mikrobloga

Suczka mi sie oszczeniła w norze pod drewutną... ma w domu legowisko, na zewnatrz bude ale wybrala se takie miejsce i tam ma 4 szczeniaki.
No i teraz nie wiem, przenosić ją, czy zostawić?
Z jednej strony mysle ze ona wie najlepiej, ze pewnie to naturalna sprawa, tak robią pewnie lisy i wilki, ale z drugiej troche sie martwie ze tam zimno, wilgotno... no i dzieciaki sie nie moga doczekac.
Suczka wychodzi z nory kilka razy dziennie. Myslalem zeby ewentualeni wtedy podebrac te male w rekawiczkach i przenieść pod legowisko albo do budy.
#zwierzaczki #psy #zwierzeta #pokazpsa #weterynaria #natura
badtek - Suczka mi sie oszczeniła w norze pod drewutną... ma w domu legowisko, na zew...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@badtek: nie ma jak stare dobre uczłowieczanie zwierząt domowych i argumenty o sterylizacji ludzi ()

Oczywiście że sterylizuje się rasowe psy lub nie sterylizuje i zwyczajnie nie dopuszcza się do rozrodu (co z kundlami też można z powodzeniem robić, jeśli ktoś jest przeciwnikiem sterylek). Rozmnaża się tylko te najlepsze, najzdrowsze(przebadane!) i najstabilniejsze osobniki.

Nie sterylizuje się też od razu po urodzeniu tylko suki w okresie pierwszej
  • Odpowiedz
@badtek: znowu straszna nadinterpretacja i po prostu p---------e.
I gdzie ja mówię cokolwiek o zabijaniu?!
Sterylizacja (a konkretnie kastracja) oprócz oczywistej konsekwencji w postaci nierozmnażania to też dla suk: ochrona zdrowia, głównie przed hormonozależnymi nowotworami, śmiertelnie groźnym ropomaciczem czy uciążliwymi ciążami urojonymi i analogicznie dla psów przed chorobami jąder i prostaty. Mój pies to członek rodziny, dlatego chcę żeby jak najdłużej żyła zdrowa i w dobrej formie.
Nie ma żadnego
  • Odpowiedz
ale psy rasowe są selekcjonowane do dalszego rozrodu.


@chixi: czyli potwierdzasz, że rasowe się nie puszczają i nie ruchają innych kundli czy rasowych. No super logika. Bez wzgledu czy rasowy, czy kundel, jak sie dba i pilnuje psa, to nie ma mlodych.
A jak ktoś kocha swojego pupila to tez chce mu dac szczescie i mozliwosc bycia rodzicem. Moze z czasem to zrozumiesz. Pozdro
  • Odpowiedz