Wpis z mikrobloga

Niektórzy na tagu #medycyna dziwią się, że mam złe mniemanie o #lekarz i zamiast szukać u nich pomocy to tak sobie siedzę w domu i choruję sobie sam. Opowiem Wam kilka historyjek skąd moje uprzedzenia.

1. Wizyta prywatna. Udzielam wywiadu lekarzowi, pokazuję badania, a gość do mnie "pan jest w takim wieku, że to już czas żonę znaleźć". Czaicie? Wszystko mnie #!$%@?ło wtedy łącznie z wackiem, serce #!$%@?ło jak u zawałowca, a ten mi o żeniaczce. Co mi przepisał? Witaminki z ich sklepiku, kilkukrotnie droższe niż te w aptece.

2. Wizyta prywatna. Po udzielonym wywiadzie, lekarz stwierdza, że mam problemy z tego powodu, że 15 lat temu mieszkałem przez 2 lata w mieszkaniu z grzybem i to osiadło w moim organiźmie i mnie do dziś zatruwa. Na pytanie o możliwość zdiagnozowania tej hipotezy usłyszałem o jakiś drogich badaniach, które musiałbym wysłać do Stanów. Następnie poleciła mi zainteresować się "pozytywnym myśleniem" i zachęcała bym wykupił subskrybcję jakieś Amerykanki co opowiada jak się wyleczyć siłą woli i praktykami medytacyjnymi.

3. Wizyta prywatna. "Panie paradontologu, czemu mi się tak dziąsła obniżają i takie czerwone?"
"hmm... no nie wiem... czerwone te dziąsła... hm... no nie wiem... nie wiem... tu jest tak a tu tak, noe nie wiem nie wiem 50 zł się należy"

4. Wizyta prywatna u zakaźnika. "Brałem ofloksacynę".
"Do oczu pan brał?"
"nie, doustnie"
"jak doustnie, ofloxacynę? nie ma takiego antybiotyku"
"no jak, to są chinolony..."
wstał, podszedł do biblioteczki, wyciągnął książkę...
"no faktycznie"

5. Internista: "Skieruję pana do psychiatry"
Psychiatra: "Na pewno nie jest pan chory psychicznie, nie ciałbym panu wypisywać żadnych leków, może to jakaś infekcja"

6. "Panie okulisto, szczypią i pieką mnie oczy często, pełno ropy rano"
"hm... ja tu nic nie widzę"

7. Przyszedłem do lekarki po nystatynę, ale zainteresowała się przy okazji też moją chorobą i udzieliłem jej wywiadu. Ta wyciągnęła książkę, zaczęła mi czytać i powiedziała "pan ma zespół reitera, tu nie trzeba #borelioza szukać".

8. Internistka kazała mi stosować dietę Ewy Dąbrowskiej (a ja chudy jestem) i wypisała mnóstwo badań uczuleniowych ze skierowaniem. Uczuleniowiec wkruzył się co mu tu itnernista będzie decydować jakie badania i kazał mi najpierw zrobić nie skórne testy tylko z krwi. A te skórne były w abonamencie, a za te z krwi trzeba było dopłacić.

na razie tyle historyjek.
źródło: comment_1598913044ylJAErLCmPjl8vAYWhL31s.jpg
  • 17
@programista4k: Na bb. Niestety wyniki Elisa i WB mam niejednoznaczne. Leczylem sie panstwowo, prywatnie u lekarzy ILADS, IDSA, innych specjalistow. Rezultat antybiotykow jest tylko okresowy (zanikaja symptomy stawowe, neurologiczne, kardiologiczne etc.) I to niezaleznie czy kurs 4tygodniowy czy bomba ILADS. Ziolka za to mi pozwalaja trzymac to w ryzach, bez jakichs przelomow powiedzmy ale oscyluje wokol jednego poziomu.
@programista4k: 1 opisz dokladniej 2 to byl lekarz czy szaman? 3 dziąsla obnizaja sie (w znaczeniu narastaja ci na zeby tak ze je pokrywaja czy idą do góry i ci osłaniaja zęby?) jesli to pierwsze to miales https://en.wikipedia.org/wiki/Gingival_enlargement i np brales jakies leki np fenytoine. jesli to drugie to za bardzo trzesz szczoteczka przy myciu zebow. 4 nie odpowiadam za wiedze innych lekarzy 5 daj wiecej szczegolow 6 jesli oczy cie
@tomislawniepelka:
ad 2 lekarz chorób wewnętrznych
ad 3 to było 8 lat temu, poczatku choroby, dziąsła bolały i obniżały się odsłaniając zęby (zeby się wydłużyły). Na dzień dzisiejszy mam już odsłonięte szyjki. ;( ;( ;( używam sztoczeki miękkiej i myję ruchami od dziąsła do końcówki zęba.
ad 5 z dnia na dzień dostałem mega sraczki i mega depresji.
ad 6 nie trę, ofloxacyna w kroplach mi na to pomagała oraz doksycyklina
@programista4k: ad 3 - nie ma znaczenia, ja tez uzywam miekkiej, ale wystarczy ze mocno ją przyciskasz to bedziesz niszczył dziąsła (mam ten sam problem). mozesz tez miec niedobory witaminy c ale to powinien zobaczyc periodontolog. ad 5 - przy mega sraczce zaburzenia depresyjne są czeste ad 6 skoro masz czeste zapalenia spojowek to reiter jest bardzo prawdopodobny, szczegolnie ze miales przedtem problemy z ukladem moczowym. ad7mowie o boreliozie. ad X
@tomislawniepelka:
ad 3
w takim razie uważasz, że paradontoza jest zawsze spowodowana mechanicznie? Bo zakładasz, że niszczę sam dziąsła szczoteczką tak jakby była tylko 1 możliwa przyczyna

o sraczce mam opowiadać? xD Sraczka towarzyszy mi od początku zachorowania. Przechodziło mi to czasem na antybiotykach a czasem na antygrzybiczych... potem wracało. Teraz pilnuję restrykcyjną dietę i jem dużo drogich probiotyków i prebiotyków dzięki czemu udaje mi się utrzymywać względnie dobry stan jelit.
w takim razie uważasz, że paradontoza jest zawsze spowodowana mechanicznie?


@programista4k: nigdzie tak nie napisalem. napisalem ze najbardziej prawdopodobna jest mechaniczna. a co do pozostalych problemow to sprobuj umowic sie na wizyte u zakaznikow z Warszaw z Wolskiej.
@tomislawniepelka: wg społeczności oni leczą ludzi na papierze i wkurzeni pacjenci wychodzą trzaskając drzwiami.
Byłem u jednego zakaźnika w Warszawie, ale nie wiedział co robić. Dał mi skierowanie na Wolską, ale odmówili mi przyjęcia, bo stwierdzili, że przy jersini ma być pieczątka "PILNE", a nie było. Tamten zakaźnik poszedł sobie na urlop, więc wkurzyłem się i machnąłem ręką.
@tomislawniepelka: a no i ja wiem co mi powiedzą zakaźnicy:
na boreliozę mam ujemne wyniki, więc powiedzą, że to nie to
na bartonellozę dodatnie, ale powiedzą, że to "choroba samolecząca" się
a o jersini powiedzą, że jersinia daje objawy głównie ze strony układu pokarmowego, wiec nie mam jersini. (mimo, że mikrobiolodzy twierdzą, że infekcja jersinią może dawać następstwa w postaci autoagresji w wyniku czego może dochodzić do układowych stanów zapalnych, np.
@programista4k: na babeszje mam ujemną, reszty panelu nie robiłem. Różne mieszanki, czystek, wrotycz, vilcacora, dobieram na bieżąco po wsłasnych obserwacjach i robię przerwy. Zioła to też nie cukierki, na każdego inaczej działają i nie ma idealnej mieszanki.