Wpis z mikrobloga

Macie swoje sprawdzone sposoby aby nie żreć świństw typu fast food, słodycze? Ogólnie nie mam problemów ze zdrowiem i kondycją. Wiem jednak, że dla samego organizmu nie jest to dobre. Macie jakieś swoje sposoby aby pohamować chęć jedzenia?
#dieta #silownia #zdrowie
  • 16
@TakiTaki: nie, jem tyle ze "zdrowego" że nie mam miejsca na fastfood i słodycze* XD
Poza tym szkoda mi kasy na fastfoody ¯\_(ツ)_/¯
* - codziennie se batona proteinowego #!$%@? (oshee za 2,69 z kaufa) + raz na czas jakąś puszkę z żabki (max 110kcal)
@TakiTaki: jeśli chodzi o słodycze, to nie miej ich pod ręką, zero słodyczy w domu i pracy i wszędzie indziej gdzie przebywasz. Jeśli chodzi o fastfoody, ale słodycze w sumie też, to liczenie kalorii może pomóc, to wtedy zastanowisz się 2 razy jak będziesz to doliczał do bilansu.
@TakiTaki wytrzymaj 2 tygodnie bez to potem Ci się odechce ¯_(ツ)_/¯ w sierpniu nie piłem alko to do 2 tyg jeszcze nachodziła chęć na piwko a potem przestała (piłem dużo wody) i tak teraz to nawet jakoś mi się nie chce. Jak kolega by wpadł i poczęstował to bym wypił ale sam z siebie to nie mam ochoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rolnikt: Z tymi dwoma tygodniami to jest dobry pomysł.
Ja tak kiedyś zrobiłem z alkoholem właśnie i mija już trzeci rok, chociaż z samym alkoholem nigdy problemów nie miałem.
@TakiTaki: Pomocna jest zamiana słodkiego na kwaśne, czyli czekolada mleczna np. 50% cukru na gorzką 10% cukru. Jabłka stare odmiany, które mają mniej cukru. Chleb pełnoziarnisty zamiast czystego białego itd.
@TakiTaki potwierdzam powyższy protip z czekoladą - nachodzi Cię ochota to wyjmujesz gorzką. No czekolada jest czekolada, zaspokaja potrzebę, ale po trzech kostkach masz już dość.

Moje triki - jeśli słodzisz kawę/herbatę, ogarnij sobie słodzik. Ja używam ksylitolu, bo stewia dla mnie jest słona (dzięki kubki smakowe, doskonała robota...). I zamień colę na zero jeśli pijesz. Ja z samej coli i białego cukru robiłem setki kalorii dziennie. Takie proste i mało wymagające