Wpis z mikrobloga

@Edelner: nie. Zmiany licencji bolą tylko tych, którzy nie są w temacie. Co do przyszłości to ciężko powiedzieć, C# od niedawna jest dostępny na linuxie, ale ciężko będzie mu pokonać te 20+ lat dominowania Javy na Unixach. Odnośnie skakania z C# na Javę i w drugą stronę: nie słyszałem osobiście o takich przypadkach. Zazwyczaj firma/dział piszą oprogramowanie w jednym języku, który jest przez nich znany. Oba języki mają raczej specyficzne środowisko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edelner: nie slyszalem o takich przenosinach, natomiast zdarza się że np. nowy mikroserwis, moduł albo projekt już piszą w .net core zamiast w Java. Nie słyszałem o przypadku aby ktoś jakiś totalnie nowy projekt w javie ee trzaskał, ale to mój prywatny bias może.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Edelner: po latach wreszcie można go budować i uruchamiać na linuksie, porzucili iis, napisali cały standard tak naprawdę od nowa przez te kilka lat aby pasował do dzisiejszych realiów. Przeszli z plików .config na jsona, ogólnie pozwala to na wydajna pracę na każdym IDE. Nawet iteracje .core są od siebie dużo szybsze i wydajniejsze. Po prostu legacy z którym kojarzył się stary ASP.NET wreszcie zaczęło być nowoczesne. No i zmiany są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edelner: i powiedziałbym że wiele firm, które blisko współpracuje z Microsoftem lub w ekosystemie Windows buduje zespoły pod pracę nad językami Microsoftu. Jak umiesz c# to możliwe że umiesz też Typescript lub Powershella itd. Unity język C# traktuje zdaje się jako domyślny język do pisania skryptów. No i podoba mi się że od wersji core 2.1 wspierają natywnie OpenApi standard.

Nie różni się mocno podstawami od Javy, entity framework bazuje wiele
@Edelner weź sobie poszukaj alternatywy spring clouda w ekosystemie c# obecnie to co oferuje spring dla świata microservice w innych technologiach nie istnieje, dalej tylko poczciwe crudy na mvc xD