Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moi rodzice to patusy. 5 dzieci, nie pracują, dwupokojowe mieszkanie pełne grzyba, przemoc psychiczna i fizyczna. Tata wszystko załatwia krzykiem i biciem, a matka jest w nim zakochana wiec daje się (I nas) tak traktować.
Moja starsza siostra idzie w ich ślady, do pracy nie pójdzie bo nie będzie pracować za 2-3 k (jest po gimnazjum ). Ja (18 lat) równo rok temu zaczęłam prace, wyprowadziłam się miesiąc później. Żyje sobie w sumie w dużo lepszych warunkach niż z nimi. Wynajmuje normalne mieszkanie (z facetem, ale płacimy pół na pół), pracuję na umowę o prace w markecie, więc nic ciekawego ale zawsze coś :D, został mi jeszcze rok liceum (zaocznego). Myślicie ze dobrze sobie radzę, mam szanse na bycie normalną osobą? Smuci mnie, ze ciagle za mną chodzi łatka dziecka z patologii... zerwalam z nimi kontakt od razu i nic o mnie nie wiedzą, ale to i tak się ciągnie. Dalej mieszkam w tym samym mieście. Potrzebowałam się trochę wygadać i poznać zdanie innych osób na ten temat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4a86df6c849ff6cfff32ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 151
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
trzymaj się #!$%@? ja też robię id roku sn budowie jakiejś mini choroby serca bo trzeba #!$%@? skądś te pieniądze brać ale uczciwa praca można daleko zajść trzymaj się i powodzenia ci życzę bo #!$%@? że tam 2.5k zarobisz ważne że #!$%@? coś robisz #!$%@? e życiu
Smuci mnie, ze ciagle za mną chodzi łatka dziecka z patologii...


@AnonimoweMirkoWyznania: na takie coś zwracają uwagę wyłącznie osoby, z którymi nie chcesz mieć totalnie nic wspólnego. Działaj i żyj jak normalny człowiek, pochowaj przeszłość, nie myśl o niej, nie wracaj do niej. Ja wiem, że to trudne i że to Twoja rodzina i siłą rzeczy będziesz miała cały czas z nimi kontakt i coś wspólnego, ale możesz to znacznie ograniczyć
Tak trzymaj różowa, gdyby wiekszosc dzieciaków z patologicznych rodzin myslala w ten sposob a nie robiło kolejne bombelki na socjal...
Szacun, ale nie trzymaj się tej pracy w markecie, celuj wyżej bo spokojnie Cię stać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jasne, że tak. Jak startujesz z poziomu niskiego, to kokosów na start nie będzie.
Ale i tak, samej pracując i się utrzymując jesteś lata świetle wg mnie przed wszystkimi leniami i darmozjadami, co #!$%@?ą, że im się za 2500 robić nie opłaca. A ilu jest w Polsce takich, którzy za mniej jebią cały miesiąc, żeby na rachunki starczyło i było co do gara wsadzić. Ja sam dostaje nieco ponad 3
@AnonimoweMirkoWyznania: wez Ty lepiej sie z prawnikiem skontaktuj zeby zalatwic sprawe odciecia calkowitego, bo jak rodzice sie dowiedza ze zarabiasz, to Cie o alimenty podadza ze wzgledu na ich "trudna" sytuacje, a mysle ze skoro patola itp, to powinno byc latwiej uzasadnic sprawe.
Nic się nie martw. Rodziny sobie nie wybieramy. Przeszłość zawsze będzie z Tobą ale jej sobie do głowy nie dobieraj. Ostatecznie, nie liczą się "opinie" r życzliwych ale nasze własne życie. Niech się wiedzie! Powodzenia
@AnonimoweMirkoWyznania najważniejsze to zmienić nastawienie i nie krzywdzić się myślą, że jesteś z góry skazana na taki sam los jak rodzina. No i wyzbyć się tych wszystkich porad typu 'nie idź na studia/kursy tylko od razu do roboty' czy tam 'byle jaka robota ale płacą'. Próbuj, ucz się, nie bój się brać stanowisk nie na Twoje umiejętności. Jak nie dasz rady to się przynajmniej nauczysz czegoś nowego :) Jesteś młoda i wygląda