Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moi rodzice to patusy. 5 dzieci, nie pracują, dwupokojowe mieszkanie pełne grzyba, przemoc psychiczna i fizyczna. Tata wszystko załatwia krzykiem i biciem, a matka jest w nim zakochana wiec daje się (I nas) tak traktować.
Moja starsza siostra idzie w ich ślady, do pracy nie pójdzie bo nie będzie pracować za 2-3 k (jest po gimnazjum ). Ja (18 lat) równo rok temu zaczęłam prace, wyprowadziłam się miesiąc później. Żyje sobie w sumie w dużo lepszych warunkach niż z nimi. Wynajmuje normalne mieszkanie (z facetem, ale płacimy pół na pół), pracuję na umowę o prace w markecie, więc nic ciekawego ale zawsze coś :D, został mi jeszcze rok liceum (zaocznego). Myślicie ze dobrze sobie radzę, mam szanse na bycie normalną osobą? Smuci mnie, ze ciagle za mną chodzi łatka dziecka z patologii... zerwalam z nimi kontakt od razu i nic o mnie nie wiedzą, ale to i tak się ciągnie. Dalej mieszkam w tym samym mieście. Potrzebowałam się trochę wygadać i poznać zdanie innych osób na ten temat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4a86df6c849ff6cfff32ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 151
@AnonimoweMirkoWyznania: Skończ liceum i wyprowadź się do miasta wojewódzkiego, wynajmij skromny pokój lub mieszkanko z partnerem i zapisz się na studia, które Cię interesują. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, które Ci na pewno ułatwi start, ciężko pracuj, a będziesz się również kwalifikowała na stypendium naukowe. Powodzenia, podziwiam za upór i chęć zmiany życia na lepsze!
PijanyObywatel:

Myślicie ze dobrze sobie radzę, mam szanse na bycie normalną osobą? Smuci mnie, ze ciagle za mną chodzi łatka dziecka z patologii...


Łatka dziecka z patologii? Co ty gadasz, moim zdaniem zasługujesz na respekt, że wyrwałaś się z #!$%@? sytuacji. Zachowanie twoich rodziców nie jest powodem do wstydu dla ciebie, tylko dla nich. Trzymaj się :)

Zaakceptował: sokytsinolop

To już bardzo dużo tylko nie kończ na tym. Rozwijaj się dalej, nie musi to być uczelnia, ale sam papier dużo robi. W zależności co Cie interesuje wybierz moze studia, praktyki czy certikat itp. Chodzi o To aby się jeszcze bardziej rozwinac i zwiekszyc szanse na lepsze warunki a potem rodzina dzieci jak chcesz.
@AnonimoweMirkoWyznania: swietnie Ci idzie, tak trzymaj. Sam tez bylem w podobnej sytuacji, udalo mi sie w miare solidnie ogarnac sobie zycie, choc potrzebowalem na to kilku lat. Dziecinstwo w takiej rodzinie ryje czerep, jest masa rzeczy, ktorych trzeba nauczyc sie odnowa, korygowac, ale spokojny dom, do ktorego chce sie wracac, jest zdecydowanie wart zachodu
5 dzieci, nie pracują, dwupokojowe mieszkanie pełne grzyba, przemoc psychiczna i fizyczna. Tata wszystko załatwia krzykiem i biciem, a matka jest w nim zakochana wiec daje się (I nas) tak traktować.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli to Cię pocieszy, to w latach '90 to była bardziej norma niż patologia i wiele dzieciaków zostało tak wychowanych i dzisiaj dają radę.
Ty zajebiście wszystko ogarniasz, i stabilnie krok po kroku zbudujesz swoje miejsce na ziemi.
Kiedyś
@AnonimoweMirkoWyznania: jesteś na dobrej drodze, a decyzja o wyprowadzce i życiu na własną rękę była bardzo dojrzałym i rozsądnym krokiem. Powinnaś wyzbyć się łatki dziecka z dysfunkcyjnej rodziny, bo dopóki nie zachowujesz się tak, jak członkowie twojej rodziny, nikt nie będzie cię tak postrzegał. Dbaj o siebie i pracuj nad sobą, nie przejmuj się, że ktoś cię potraktuje gorzej przez to, z jakiej pochodzisz rodziny; raz, że jest to od ciebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobrze zrobilaś, że się wyniosłaś. Teraz trudniejsza część, nie zastanwiaj się tylko idź na terapię i pogadaj ze specjalistami. Masz dipiero 18 lat, możesz dużo osiągnąć. PS. Już ktoś o tym pisał, zabezpieczaj się i nie zmajstruj jakiegoś bombelka zanim nie ustawisz sobie wszystkiego w głowie - chyba, że chcesz mu zafundować doświadczenia podobne do Twoich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jakbyś kiedyś czuła się źle psychicznie a piszesz tu ten wpis też z jakiegoś powodu poszukaj sobie grupy wsparcia dla rodzin DDA gdzieś w większym mieście i nie wstydzić się tylko iść. Możesz jeszcze to życie wygrać jak malo kto. Powodzonka