Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 28 sierpień 2020

..ZRZUĆ CIĘŻAR Z SERCA

Dzielenie się własnym doświadczeniem z tymi, którzy cierpią, przekazywanie im sposobów skutecznej pomocy ma szczególną wartość w naszym życiu… ciemna przeszłość… jest kluczem do życia szczęśliwego innych.

Anonimowi Alkoholicy, str. 109

Od kiedy zachowuję trzeźwość, uleczono we mnie wiele obolałych miejsc – związanych z oszukiwaniem bliskiej mi osoby, opuszczeniem najlepszego przyjaciela i zniweczenia nadziei mojej matki na to, że osiągnę coś w życiu. We wszystkich tych przypadkach ktoś ze Wspólnoty opowiedział mi o podobnym problemie, a ja mogłem podzielić się tym, co przydarzyło się mnie. I ilekroć kończyłem mówić, obie strony czuły, że zrzuciły jakiś ciężar z serca.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na sierpień:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Postanowiłem pozostać przy miłości. Nienawiść jest zbyt wielkim ciężarem, by ją nieść.