Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Kilka dni temu znajomej mojej żony z pracy zmarła babcia w szpitalu. Umarła na wszystko, rozumiecie, tak ze starości. No i w tym szpitalu zapytano rodzinę "czy mogą sobie w raporcie wpisać że kobieta zmarła na koronawirusa?". ¯_(ツ)_/¯

#koronawirus #covid19 #szpital ##!$%@?
  • 45
  • Odpowiedz
@irmscherqp: Tutaj akurat jestem pewny że nie. Szpital - może, na pewno w dokumentacji byłoby wpisane jakie rozpoznanie/leczenie było i można zapytać o stawki w NFZ, na podstawie tego szpitale się rozliczają.

Podejrzane trochę, że jeszcze żaden taki papier nie wyciekł - ani wiarygodny, ani oczywisty fejk, ani nic pomiędzy. Czyżby ktoś siał FUD? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@okoo: ja tez slyszalem o takich procedurach i to juz z kilku źródeł i nie tylko z polski, ale kazdy ci napisze ze jesteś #!$%@? foliarzem jesli spróbujesz poddac w wątpliwośćmedia i smiertelnie grozny wirus wyniszczający rase ludzką

Wykopki napiszą ze przykłady i dowody anegdotyczne daj linki źródła, bo to ze cocia jadzia w szpitalu widziała sie nie liczy. Ale juz to co nam zaserwują media czy rzad to swieta prawda
  • Odpowiedz
Wszyscy o tych praktykach gdzies slyszeli, ale nie słyszałem, żeby to jakiś lekarz potwierdził, albo lepiej wstawił jakiś dokument co to potwierdzi, jak dają kase to dokumentacja na to jakas musi byc.
  • Odpowiedz
Ok spoko, ja sobie za to ręki nie dam uciąć bo bezpośrednio sytuacja mnie nie dotyczyła. Także ten, póki co heheszki. Ale jak za parę tygodni ktoś z dowodami nagłośni sprawę i będzie wykop w gorących to będę pozdrawiał wszystkich cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@okoo: Historia taka sama jak z przed 3 miesięcy „znajomy na znajomego którego znajomy pracuje [tu wstaw nazwę służb (CBA/ wojsko / CBŚ)]. Podobno od poniedziałku zamykają Warszawę.”
  • Odpowiedz
@okoo: akurat słaby bait bo nikt cie nigdy nie zapyta co wpisac w dokumentacji, pacjent jest ostatnia osoba ktora ma na to wplyw (czyli nie ma) XD a juz w ogole wliczajac w to falszowanie, zeby jakis polak smierdziel potem gadal kazdej napotkanej hani i bozenie jak to konowaly fauszujo. Wpisza co chca i tyle twojej wiedzy na ten temat, i tak im nic nie zrobisz wiec walic twoje zdanie xd
  • Odpowiedz
@okoo mojej babci wpisano 7 miesięcy temu koronowirusa, gdzie był to pewnie rak jelit, wszystko na to wskazywało, ale lekarze powiedzieli że w weekend nie pracują i nie zrobią badań i chcieli ze szpitala wypisać po prostu, ale udało się na tyle że została. Akt zgonu wypisany został dzień po tym jak już zmarła, pewnie zastanawiali się co zrobić by uciec od odpowiedzialności za niedopatrzenie. Jakby nie patrzeć to im się udało
  • Odpowiedz
z uwagi na to, że leczył osobę chorą na covid. Też o tym słyszałem.


@irmscherqp:
Lekarze w szpitalach zatrudnieni są zwykle na umowę o pracę, ze stałym wynagrodzeniem bądź wynagrodzeniem od godziny. Często widuje się również kontrakty o świadczenie usług - w takim przypadku umowa opiewa na określony zakres godzin, a stawka również jest godzinowa. Nie ma żadnych bonusów od tego czy leczyło się chorego na COVID, czy na biegunkę, wykopka
  • Odpowiedz