Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Kilka dni temu znajomej mojej żony z pracy zmarła babcia w szpitalu. Umarła na wszystko, rozumiecie, tak ze starości. No i w tym szpitalu zapytano rodzinę "czy mogą sobie w raporcie wpisać że kobieta zmarła na koronawirusa?". ¯_(ツ)_/¯

#koronawirus #covid19 #szpital ##!$%@?
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

he he no beka. A tak serio to myślałem że może ktoś już tutaj słyszał o podobnych sytuacjach, bo byłem ciekawy po co szpital coś takiego miałby robić.
  • Odpowiedz
@okoo: Nic nowego, standardowa praktyka. Kwestia czasu aż kraje będą rewidowały liczbę zgonów śladem UK.

Belgia w tym temacie miała chyba najwięszą fantazję. Już na luzie bez testów wpisywali Covid19 bo im pasowało do symptomów xD
  • Odpowiedz
Z drugiej strony nie wiem po co dziewucha miałaby sobie to wymyślać i opowiadać w pracy dzień po śmierci swojej babci, no chyba że chciała wzbudzić atencję wśród koleżanek.
  • Odpowiedz
@okoo: oczywiście Mirku, szpital PYTA rodzinę pacjenta co wpisać w pacjentowi jako przyczynę zgonu. Nie włącza ci się chociaż trochę czerwona lampeczka? :)
  • Odpowiedz
@Babaloo: pewnie że się włącza, ale warto mieć na uwadze to że kto żyje w Polsce ten się w cyrku nie śmieje...( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@okoo: Tez o tym słyszałem, ze podobno jak wpiszą covid to szpital dostaje cos ekstra, ja słyszałem jeszcze ze jakaś rodzina przy zgonie się na to pisała, #!$%@? ich na 14 dni kwarantanny a zmarłego skremowali i pogrzeb odbył się tylko z udziałem księdza ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@okoo: no i dodajmy, że większość różowych lubi ubarwiać historie. Jak widać, tutaj zadziałało i historia ruszyła dzielnie z ust do ust :) zdrówka Mirku
  • Odpowiedz
@Babaloo: to też jest prawdopodobna opcja, a t e n c j a. Ale z drugiej strony w tym kraju a tym bardziej w dobie obecnych wydarzeń nic mnie nie zdziwi.
  • Odpowiedz
@okoo: trochę mam bekę bo teraz są dwa obozy:
a) hurr durr, obniżajo liczbę zgonów i zachorowań! Zasłaniają się chorobami towarzyszącymi! Nie mówio nam całej prawdy, zamiatajo pod dywan!
b) hurr durr, kłamio! Nie ma żadnego wirusa! Oszukujo nas, wpisujo że ktoś miał tego wymyślonego wirusa a on nie miał!
  • Odpowiedz