Wpis z mikrobloga

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/szukasz-mieszkania-na-start-nie-wynajmuj_37274.html

Jestem już po studiach, ale się zastanawiam nad taką inwestycją, piszą, że tylko 16 minut do centrum budowaną jeszcze koleją aglomeracyjną. Może jakaś atrakcyjna inwestycja w Kokotowie, może gdzieś bliżej.

Tak na serio, aż tak pierwotny rynek w krakowie oberwał przez koronawirusa? Sam się wyprowadziłem w marcu przez zdalną pracę i nawet nie orientowałem się co teraz w wynajmie pokoi, kawalerek i mieszkań piszczy. Uczelnie wracają do normalnych trybów czy jakoś będą chciały ogarniać na miejscu zajęcia??

#krakow #studia #nieruchomosci #agh #uj #uek
  • 15
@zjawam: Kolejna sprawa, to gdy sam studiowałem, ludzie mieszkający na obrzeżach miasta jak np. Ruczaj czy Nowa Huta, po roku zmieniali lokum na coś bliżej. Dojazd w godzinach szczytu, zwłaszcza autobusami, to kpina - nie rzadko człowiek tracił ponad godzinę na samo dotarcie na uczelnię. I miej okienko 3 godziny, i stwierdzasz że nie opłaca się jechać na chatę na obiad, bo tak naprawdę nie wiadomo czy będziesz miał chociaż wolne
@promateosz: Duża część moich znajomych przestała korzystać z mpk i śmigają uberkami. Na studiach mieszkali an ruczajach, bieżanowach i innych końcach świata studiując na agh i z ms zawsze wracali uberem. Może grono odbiorców takiej lokalizacji było by mniejsze, ale podejrzewam że i tak by się ktoś trafił po jakimś czasie.

16 minut tą koleją to celuję że to może być bieżanów albo złocień jeżeli by to było w tym kierunku
@Krs90: Administratorem danych na stronie internetowej w linku na lovekrakow jest Instal, oni chyba coś budują na północ od Złocienia, ulica Mariana Domagały. Z tej lokalizacji jest kilometr na budowane perony przystanku Złocień :/

Ciekawa jest tez grupa docelowa w którą celują, studenci bez lub z mocno ograniczoną zdolnością kredytową.
@Krs90: Pracowałem na budowie tej lini aglomeracyjnej i te 16 minut z założeniu to było liczone od wejścia do pociągu na Złocieniu do wyjścia z pociągu na nowym przystanku na Grzegórzkach lub DG.

Widocznie młode rodziny z bombelkami już nie chcą tam mieszkać. Ten Złocień póki co to tragiczny do życia jeśli chodzi o odległość do wszystkiego, tak przynajmniej mi mówił ziomeczek z pracy co żyje tam z żoną i bombelkami
Ciekawa jest tez grupa docelowa w którą celują, studenci bez lub z mocno ograniczoną zdolnością kredytową.


@zjawam a raczej ich rodzice (studentowi nikt takiego kredytu nie da). A znając rozkład normalny na pewno się ktoś połasi na tą genialną okazję inwestycyjną xD
@jaksa0: To jest bardziej niż pewne. Jak zaczynałem studia to sam swoim trułem, że tylko mieszkanko. Na szczęście ojciec powiedział że nie pomoże mi bardziej niż na akademik. Dzisiaj mu dziękuję bo w tym akademiku się zasiedziałem 7 lat (ale studia skończyłem w terminie) i było wybornie :D