Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego mema wytłumaczę Wam jak najprościej się da JAK INWESTOWAĆ według tego Pana. Wcale nie chodzi o kupowanie w dołku i sprzedaż na górce ani odwrotnie.

1. Ustal sobie termin inwestycji - na przykład 1 rok
2. Ustal sobie instrument obotu - na przykład waluta
3. Ustal ile masz do zainwestowania - na przykład 10 000 zł
4. Podziel sumę na przykład na 4 partie - czyli po 2 500 zł
5. Podziel rok na 4 kwartały
6. Sprawdź czy względem kwartału jest dołek czy górka, jeżeli górka to poczekaj na dołek albo wybierz inną walutę, która jest w dołku, ale nie wybieraj egzotycznych tylko normalne typu Euro, Dolar, Funt, Frank
7. Jeżeli będzie dołek to kup waluty za 2500 zł
8. Teraz nie nie musisz czekać aż urośnie tylko jak będzie spadać
9. Jeżeli uznasz, że waluta się "załamała" w stosunku do tego co kupiłeś to kup za kolejne 2500 zł
10. I znowu czekasz na spadki i dokupujesz waluty aż do wyczerpania kapitału
11. Jak masz już 10 000 zł w dolarach to sprzedajesz wtedy gdy uznasz że chcesz sprzedać i kwota sprzedaży przewyższa 10 000 zł.

Proste?

#gielda #ekonomia #waluty
iighlaq_alhabl - W nawiązaniu do tego mema wytłumaczę Wam jak najprościej się da JAK ...

źródło: comment_1598372436Wg4SjxSVj9Xeb6ce2kRRFI.jpg

Pobierz
  • 9
@dcom: jeśli waluta nie spada, to nie kupujesz, chyba że kupiłeś na historycznym dnie, to wtedy All in ;-) książkę kupuj albo nie, nie moja sprawa co robisz z hajsem. Jeśli o mnie chodzi to bez prowizji polecam Emigracje Malcolma xD i Edukacje ktora bedzie niedługo w sprzedaży.
@iighlaq_alhabl: To trochę oczywiste, że jeżeli dolar jest na 2-letnich (czy nawet dłuższych minimach), to warto dokupić tą walutę, bo raczej większe są szanse, że pójdzie w górę niż jego wartość spadnie.
Generalnie jest kilku Traderów których warto obserwować, każdy z nich ma jakąś określoną strategię na longach lub shortach. Warto obserwować, oceniać itd.
Np dorzucę jeszcze: https://smarttrader.pl/
@iighlaq_alhabl: trochę z dupy ten mem jak dla mnie. Przecież Trader właśnie przestrzega przed kupowaniem drogich i przewartościowanych aktywów. To chyba filozofii kup na górce sprzedaj na dołku nie można mu zarzucić?