Wpis z mikrobloga

Mirki, w tym roku wszystkie podróże to komplikacja, ale jakiś urlop chciałbym mieć. Jak policzyłem koszt nad polskim morzem, to się złapałem za głowę. Generalnie jak szukam noclegów, to chyba wszystkich w #pomorskie i #zachodniopomorskie koronawirus się na głowę rzucił.

Dzisiaj rząd natomiast wprowadzi zakazy lotów do 60 krajów. A urlop za 2 tygodnie.

Wymyśliłem więc, żeby jechać samochodem do Chorwacji. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do tego kierunku, ale generalnie wszyscy, którzy tam byli, to polecają. No i może odwiedzić przy okazji Bośnię i Czarnogórę.

I tu pytanie. Czy rzeczywiście we wrześniu mogę jechać tam w ciemno bez wcześniejszych rezerwacji?

No i podstawowa kwestia - dokąd dokładnie polecacie, jeśli ktoś był?

Z góry dzięki za rady.

#chorwacja #podroze #podrozujzwykopem
asfalt6 - Mirki, w tym roku wszystkie podróże to komplikacja, ale jakiś urlop chciałb...

źródło: comment_1598345780RSuftwiho3akTs3g3alaFa.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@asfalt6: mam dosłownie taki sam plan, chcę wyjechać w piątek, a tu wieści nieciekawe :( odwiedzałem miejscowości przy linii brzegowej poniżej Szybenika, wioski praktycznie wszystkie takie same, ładne plaże i noclegi bez problemów. Polecam Primosten, okolice Trogiru, Baska Voda, mój kuzyn polecał mi Omiś ale tamtędy tylko przejeżdżałem.
  • Odpowiedz
@asfalt6: Pytanie czego oczekujesz. Czy małej miejscowości z jedną knajpą gdzie jest cisza i spokój czy miejsca gdzie jest dużo restauracji, kawiarni na promenadzie..
  • Odpowiedz
@amam: raczej to pierwsze, chciałbym bardziej odpocząć niż poimprezować. Ładna plaża i święty spokój, to przede wszystkim. W końcu jestem z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asfalt6 Medziugorie to nic ciekawego ale obok jest piękne miasto Mostar wpisane na listę UNESCO. W Bośni jest bardzo tanio jednak aktualnie wjazd tam będzie bardzo utrudniony
  • Odpowiedz
W niedzielę wróciłem z Vodic. Bardzo mało ludzi więc pełno kwater z tabliczkami free apartament. Bez problemu da się coś znaleźć. Poza maseczkami w sklepach (zawsze) i u kelnerów (czasami) koronapaniki nie widać mimo że trafiłem na szczyt zachorowań. Na plażach dużo miejsca więc dystans społeczny do zachowania.
  • Odpowiedz
@asfalt6 w piatek wracam z okolic Trogiru. Ludzi malutko, na plazach swiety spokoj. Maseczka nawet w osiedlowym sklepie, kelnerzy mieli wszyscy (w Splicie też). Mialem nocowac w Austrii podczas powrotu, ale raczej szykuje sie podroz na raz.
  • Odpowiedz
@asfalt6: Polecam Czarnogórę byłem tym roku i polecam mocno, taniej od Chorwacji. Ja w tym roku na całość (samolotem) wydałem 1800zł na 7 dni, a na miejscu mało turystów i bardzo fajne ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asfalt6: jeśli zależy ci na kameralnych lokalizacjach to półwysep plejesac. jedne z czystszych wód w cro. Na zachętę obejrzyj ostatnie programy Makłowicza który tam ma dom i nagrywa na YouTube.
  • Odpowiedz
@asfalt6: Chorwacja na czerwono, może być różnie z powrotem. Polecam za to Cypr. Właśnie jestem na wakacjach. Na plażach pustki, w hotelach podobnie. Ceny z nóg nie zwalają, a pogoda mistrzostwo. Dzień w dzień jest 37 stopni, słońce pali od rana.
  • Odpowiedz