Wpis z mikrobloga

Mirki, w tym roku wszystkie podróże to komplikacja, ale jakiś urlop chciałbym mieć. Jak policzyłem koszt nad polskim morzem, to się złapałem za głowę. Generalnie jak szukam noclegów, to chyba wszystkich w #pomorskie i #zachodniopomorskie koronawirus się na głowę rzucił.

Dzisiaj rząd natomiast wprowadzi zakazy lotów do 60 krajów. A urlop za 2 tygodnie.

Wymyśliłem więc, żeby jechać samochodem do Chorwacji. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do tego kierunku, ale generalnie wszyscy, którzy tam byli, to polecają. No i może odwiedzić przy okazji Bośnię i Czarnogórę.

I tu pytanie. Czy rzeczywiście we wrześniu mogę jechać tam w ciemno bez wcześniejszych rezerwacji?

No i podstawowa kwestia - dokąd dokładnie polecacie, jeśli ktoś był?

Z góry dzięki za rady.

#chorwacja #podroze #podrozujzwykopem
asfalt6 - Mirki, w tym roku wszystkie podróże to komplikacja, ale jakiś urlop chciałb...

źródło: comment_1598345780RSuftwiho3akTs3g3alaFa.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Elbrus: kiedy byłeś? możesz napisać coś więcej? jak sytuacja z koroną? Jesteśmy z dziewczyną w Chorwacji drugi tydzień z trzech, początkowo miałem plan 1 tydz: Chorwacja, 2 tydz. Czarnogóra, 3 tydz. Albania ale w Czarnogórze jest duży wzrost zachorowań i poza parkami narodowymi i plażami maseczki obowiązkowe, więc sobie odpuściliśmy, chociaż właśnie na Czarnogórze najbardziej mi zależało :(
  • Odpowiedz
@fala_ai: Byłem 16-23 lipca, co do masek na powietrzu to wprowadzili to 22 czyli w sumie ostatniego pełnego dnia jak byłem i z moich obserwacji to z 70% nie nosiło a 30% tak, nie wiem tylko na ile tak jest teraz czy wtedy to wynikało może z tego że był to pierwszy dzień, ja sam nie nosiłem cały dzień i nikt mi uwagi nie zwrócił (zakładałem tylko w sklepach i
  • Odpowiedz
@fala_ai: @Elbrus: @CyganskiKsiaze: @kotkipsotki: @Elbrus: @WarszafskiWaz: słuchajcie, sorry, że jeszcze zawołam - a jak wygląda z cenami? Warto coś wynająć wcześniej np. na AirBnB czy jechać w ciemno?

Planuję przyjechać tam wieczorem, a nie wiem, czy mi ktoś wtedy coś wynajmie.

No i też planuję najpierw jakiś tydzień w Chorwacji, a potem jeszcze chciałem na kilka dni do Czarnogóry pojechać
  • Odpowiedz
@asfalt6: ja nie jeżdżę w ciemno tylko zazwyczaj rezerwuję przez booking bo wolę mieć święty spokój już na miejscu. Zerknij sobie jak masz już mniej-więcej wybrany kierunek na aktualne ceny. Powinno być w czym wybierać bo podobno Austriacy porezygnowali (tak mi powiedział Chorwat z którym zamieniłem parę słów) i chyba ogólnie jest przez koronawirusa mniej ludzi. Ja za 2 osoby za 90m2 10min na piechotę od plaży w dobrym standardzie
  • Odpowiedz