Wpis z mikrobloga

Motomirki, newfag here (jeszcze przed prawkiem) więc nie krzyżujcie mnie.

Otóż jestem w trakcie researchu i wyboru ubioru motocyklowego. Zauważyłem że obecnie ubiór ten bardzo przyjemnie się rozwinął, tj. mamy koszule motocyklowe, bluzy motocyklowe. Zacząłem się zastanawiać - kurtki motocyklowe kosztują około 1,5 - 2k zł. Koszule motocyklowe i bluzy (niektóre wyglądają wręcz jak lekkie kurtki) chodzą w okolicach 1k, i to już z ochraniaczami na łokcie i barki (plecki trzeba dokupić, wiem).

W związku z tym czy nie jest ekonomicznie bardziej opłacalne kupić koszulę/bluzę i w przypadku zimniejszej pogody, ewentualnie ubrać na to kurtkę? Która ewentualnie może się zniszczyć w trakcie wywrotki, ale zakładam że końcem końców ochroni Cię właściwa odzież ochronna?

Zdaję sobie sprawę, że kurtka zapewne jest nieco grubsza, ale czy tutaj różnica jest jakaś znacząca?

#motocykle #pytanie
  • 62
Tekstylne nadają się jedynie na prędkości miejskiej do maks 70km/h. Ponadto, ubrania tekstylne są jednorazowe i raczej porządnie ich nie dopasujesz. Między innymi przez podpinki.


@Kotniepies: Chryste Świebodziński, ale ty teorie dorabiasz do sowich przekonań, ja #!$%@? xD
Najlepsze i najwygodniejsze ciuchy wyprawowe są tekstylne, motocykliści w tym tysiące kilometrów robią, po autostradach w Niemcowni i Hiszpanii, po szutrach w Gruzji, po krętych drogach w Chorwacji, ale nieeeee, przyjdzie ci taki
@Krisskow:
Skórzana kurtka Ok ale jako druga, podstawowa i codzienna kurtka to tekstylna :)
Koszule z aramidem odpuść, przynajmniej na początku (po pierwsze i najważniejsze ochraniacze w nich latają jak chcą, po drugie maja okropnie słaba wentylacje). Kup sobie kurtkę tekstylna do 600 pln, będzie uniwersalnym rozwiązaniem na każda pogodę, w trasę i na miasto. Poszukaj takiej z wypinaną podpinką ocieplająca i wyjmowaną podpinką przeciwdeszczowa.
Na pierwszy zestaw nie wybieraj drogich
@Kotniepies: A ty rozumiem wywaliłeś się w obu? W tym oczywiście w jakimś porządnym tekstylu z cordury czy czegoś lepszego? Bo jednak u nas jak tekstyle to wszyscy myślą tylko o tych podstawowych modelach...
A kolega @brick to nawet przeżył coś więcej niż szlifa w tekstylu.
@Krisskow: Pozaz tym nie słuchaj piwniczaków, idź do sklepu w okolicy i pogadaj ze sprzedawcami, doradza Ci lepiej niż wykopki :D będziesz zadowolonony :) ewentualnie zgłoś się do Motosapiens, maja cykl w którym ubierają ludzi na moto w określonym budżecie :)
@sebawo: nie ma to jak sączyć jad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I wyzywać innych bo ma się inne zdanie.

Jeździj sobie w rajtuzach jeśli chcesz. Moja filozofia jazdy to po pierwsze bezpieczeństwa w maksymalnym stopniu. A to eliminuje jakiegokolwiek ubrania tekstylne. Czego się aeanturujesz? :p

Jak sobie kupię africe twin, to wtedy pewnie rozejrzeć się za tekstylnym zestawem, który nada się do tego bardziej szutriwego motocykla. Dopóki
@Kotniepies: Skórzany strój przy upale ok.30 stopni? Beka z ciebie :D widać ze jeździsz chyba tylko w niedziele po mszy xd i nie w korkach.
Przy obecnej zaawansowaniu materiałów i technologii produkcji ubrań tekstylnych skórzane kombi w sumie zostaje na tor :D
@baszmar: no tak, bo o skórze perforowanej zapewne nie słyszałeś, co nie?
Kolejny co jeździ w najtańszych kurkach od adrenaliny i myśli że jest gość bo ma przewiewnie :p

Ps. 30 stopni to nie upał chłopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widać że nigdy nie byłeś w krajach gdzie faktycznie jest ciepło.

Prawda jest taka że to wasze biedactwo przemawia za tekstylnymi ubraniami. Bo właśnie dla biednych te
Dopóki jednak jeżdżę tylko po asfalcie, zawsze będę jeździł w skórzanych ubrankach :p Dlaczego masz z tym problem xd


@Kotniepies: to ty masz problem, szerząc teorię, że tekstyl na miasto poniżj 70km/h i piszesz to jakby to była jedyna najprawdziwsza prawda i jedyne słuszne podejście. Nie napisałeś 'wg mnie', 'ja sądzę' albo 'moja filozofia to'. czujesz różnicę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie jeżdżą w tekstylnych po całym
Prawda jest taka że to wasze biedactwo przemawia za tekstylnymi ubraniami. Bo właśnie dla biednych te ubrania są :p Nie stać was na porządne skóry i dlatego je tak demonizuje cię :p


@Kotniepies: Lol, naprawde dobre tekstyle to kosztują dużo więcej niż te skórki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A pozatym kolega @sebawo zdaje się też śmiga w skórze, więc nie trafiłeś. xD
@sebawo: ja tam się nie znam na instagramerach nic a nic

Mówię co widzę na doświadczeniu znajomych podróżnikach :p

I sorry, ale nie będę pisał według mnie itp bo uważam że rozmawiam na tyle inteligentna osoba, że wie że chodzi mi o moje zdanie i nie muszę co dwa zdania przypominać "według mnie".

Czy się mylę?
Dobra, nie pisz już bo i tak to nic nie zmienia. Żyj w świecie Instagrama
@Kotniepies: typie, w internecie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak pisze młody i pyta o ciuchy a ty mu wylatujesz jak testoviron 'tylko skóra biedaku', 'tekstyl jest be, ino do miasta sie nadaje' to jest to raczej jednoznaczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i wątpię, że przy swoim podejściu masz tylko kolegów podróżników, albo nawet kolegów w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡
ątpię, że przy swoim podejściu masz tylko kolegów podróżników, albo nawet kolegów w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sebawo: jo jo jo
Obrażaj do woli ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki wasz obraz :p

Zero sensownych argumentów popartych doświadczeniem, za to masa marketingowego #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)