Wpis z mikrobloga

Motomirki, newfag here (jeszcze przed prawkiem) więc nie krzyżujcie mnie.

Otóż jestem w trakcie researchu i wyboru ubioru motocyklowego. Zauważyłem że obecnie ubiór ten bardzo przyjemnie się rozwinął, tj. mamy koszule motocyklowe, bluzy motocyklowe. Zacząłem się zastanawiać - kurtki motocyklowe kosztują około 1,5 - 2k zł. Koszule motocyklowe i bluzy (niektóre wyglądają wręcz jak lekkie kurtki) chodzą w okolicach 1k, i to już z ochraniaczami na łokcie i barki (plecki trzeba dokupić, wiem).

W związku z tym czy nie jest ekonomicznie bardziej opłacalne kupić koszulę/bluzę i w przypadku zimniejszej pogody, ewentualnie ubrać na to kurtkę? Która ewentualnie może się zniszczyć w trakcie wywrotki, ale zakładam że końcem końców ochroni Cię właściwa odzież ochronna?

Zdaję sobie sprawę, że kurtka zapewne jest nieco grubsza, ale czy tutaj różnica jest jakaś znacząca?

#motocykle #pytanie
  • 62
@gaily: @sebawo: ja tylko wyraziłem swoją skrajnie negatywną opinię na temat tekstylnych ubram które się rwą przy byle paciaku, a wy się awanturujecie jakbym wam oleju do wydechów wlał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wstyd wam?
@PodniebnyMurzyn: to standard, zawsze tak jest jak napiszę że tekstylne ubrania nie nadają się na moto za miastom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Testowałem to już na forach internetowych, FB, i już któryś raz na mikro. Zawsze zlecą się jakichś ludzie którzy najpierw się oburzą, a potem wymyślają jakieś abstrakcyjne rzeczy xd
@Kotniepies: Narazie to ty się spinasz. xD
No czyli doświadczenie masz właśnie z jakichś kompletów Adrenaline, skoro twierdzisz ze przy byle paciaku się rwą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Faktycznie, mamy tutaj eksperta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czemu abstrakcyjnymi? No właśnie solidne ciuchy. A skóra wbrew pozorom też wymaga napraw.
@gaily: tylko że właśnie kiedyś miałem drogą kurtkę tego twojego Helda i gdyby nie dodatkowe ochraniacze w postaci zbroi, to zapewne kilka kamieni które przy prawie zerowej prędkości przebiły się przez tą super kurkte tekstylną, to miałbym nieźle kuku

Dobra, spadam bo wy macie swoją (błędną) rację, a ja wiem jak jest na prawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bądźcie ignorantami sobie dalej, co mi do tego (
@gaily: no dobra, nie wiem czy absurdalnie drogie tekstylia dają radę przy szlifach, nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda mi masy aby się przekonać, bo co to zmieni?
Nawet jakbym miał hajs na to, to wolałbym kupić drugi komplet skórzany ¯\_(ツ)_/¯
a ja wiem jak jest na prawdę


@Kotniepies: ua, no to jesteś gość ( ͡° ͜ʖ ͡°) idź uczyć rukke jak sie ciuchy robi, kupe hajsu zarobisz zamiast siedzieć w tej biedackiej polsce i ciułać na skórę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kotniepies: No i spoko generalnie, każdy ma preferencje, ale nie ma co mówić że jedno jest idealnym wyborem. :)
A jak ktoś startuje z motocyklami to coś uniwersalnego na początek jest ok rozwiązaniem. A po sezonie może ocenić w którą stronę iść, z wyborem motocykla w końcu jest b. podobnie.
@Krisskow: I tak zmienisz stroj dwa razy i moto ze trzy zanim znajdziesz to co naprawde chcesz. Ja juz mialem i kombiaki i tekstyle, jezdzilem na sportach , nakedach i turystykach, kaskow to mialem co rok inny z roznej polki cenowej i innej budowy. tak z 3 sezony mi zajelo ogarniecie czego naprawde chce i potrzebuje. Ostatecznie poruszam sie malym turystykiem w tekstylu ale ty kupisz caly tekstylny zestaw na miejska
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gaily: ja skromny człowiek jestem. Nie chcę mi się "szczempić ryja"
@Krisskow: przeżyłem wyrzucenie z drogi i prawie dwadzieścia metrów lotu zakończone szlifem po asfalcie ubrany w jakieś polskie buty, tekstylne ciuchy od Rebelhorn model hiflow i kask HJC IS17. Wszystko spełniło swoje zadanie, a ciuchy zostały zniszczone przez strażaków którzy mnie z nich wyjmowali.
@Kotniepies: nie ma to jak przepocona i przemoknięta skóra, po tygodniowej wyprawie. Zapach faceta