Wpis z mikrobloga

Siemka
Mam pytanie do fanów #akwarystyka. Zamierzam założyć swoje pierwsze akwarium całkiem sporo już poczytałem o starcie. Tylko powiedzcie mi gdzie szukać informacji na temat sprzętu, jakies fora cos? Bo wszystko ci znajduje to praktycznie martwe fora z postami z 2014 xd znalazlem tylko blogi sklepów akwarystycznych natomiast obawiam sie ze moga to byc sponsorowane materiały.

Ewentualnie jakies podpowiedzi co do filtra, akwarium planuje kupic cos +- 60 litrów, ryby typu kiryski, okoski, neonki w malych stadkach. Polecicie jakas marke filtrów, w dobrym stosunku jakość /cena?
  • 12
@szczapa ja od siebie mogę polecić Aquael polska firma, serwis w razie czego wporządku. Pytaj tu ktoś coś napewno doradzi, wszystko zależy też od tego czy chcesz filtr zewnętrzny, wewnętrzny czy kaskadę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szczapa obecnie nie używam, żadnego zewnętrznego, także w tym temacie nie będę się wypowiadał, natomiast co do tej kaskady co @wieesieek poleca, to mam i używam, nie narzekam na nią, spełnia swoje zadanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczapa: jeśli nie możesz powiększyć powierzchni, choć uważam że to ona jest ważniejsza, to przynajmniej pójdź w górę, czyli przynajmniej te 35, a i 40 nie zaszkodzi - wtedy możesz powierzchnię powiększyć przez większy spad podłoża
@szczapa: olej filtry wewnętrzne, to nie jest 2002 rok żeby używać pata mini. Kaskada może być, ale jak chcesz mieć wydajną filtrację to i tak skończysz z kubłem: sunsun po taniości, jbl albo eheim classic jak trochę drożej. Co do ryb, to imo na pierwsze stado neon innesa robią robotę jak żadna inna ryba. Nie zrób tylko zupy rybnej, trzymaj max 2-3 gatunki o różnym charakterze: neony z kiryskami i otoskami