Wpis z mikrobloga

Mój ulubiony youtuber, Wojna Idei (na kanale Szymon mówi), przeprowadził trzecią w ostatnim czasie rozmowę na temat LGBT: po rozmowie z osobą trans antyLGBT i gejem antyLGBT teraz przyszedł czas na kolejnego geja (albo bi, chyba nigdzie wprost nie padło) antyLGBT, który wiedzę na temat tego ruchu społecznego czerpie chyba z wykopu, bo padają typowe argumenty o nagości i obrażaniu religii, a poza tym cały czas zarzuca ruchowi LGBT, że... jest ruchem społecznym, a nie partią polityczną.

Padły też oczywiście wspaniałe słowa ze strony Szymona, że nie wie, czy jest sens robić rewolucję, żeby coś zmienić w tej sprawie. No tak, może powiedz parze lesbijek, która chciałaby adoptować dziecko, że co prawda badania pokazują, że dzieci w takich rodzinach rozwijają się dobrze, ale tu jest Polska, potrzeba małych kroczków, za 30 lat będziecie miały prawo do adopcji i może nawet będziecie wtedy jeszcze żyć. Albo osobie przechodzącej zmianę płci, która musi pozwać swoich rodziców, żeby płeć zmienić w świetle prawa, że to co prawda absurd, ale że musi poczekać, w 2040 to się będzie dało zrobić bez problemu. No super, tylko co to tych ludzi ma obchodzić, skoro oni domagają się podstawowych praw w tej chwili, a zanim dojdziemy do nich metodą małych kroków, to dla nich będzie dawno za późno? Tak jakby zarzucać Spartakusowi, że po co robił to powstanie, lepiej próbować prowadzić spokojny dialog i co prawda umrzec w niewoli, ale licząc na to, że za 6 pokoleń ludzie tacy jak on będą mieli jakiekolwiek prawa. Może spróbujmy się zrozumieć, zamiast starać się patrzeć na historię z takiej perspektywy, że ludzkie emocje nie mają żadnego znaczenia.
#lgbt #wojnaidei #neuropa #4konserwy #bekazprawakow (nie lubię tego ostatniego hasztagu, ale jednak jest popularny)
  • 54
Spartakusowi, że po co robił to powstanie, lepiej próbować prowadzić spokojny dialog i co prawda umrzec w niewoli, ale licząc na to, że za 6 pokoleń ludzie tacy jak on będą mieli jakiekolwiek prawa.


@Nazwex: Porównanie ciekawe- Spartakus i jego ludzie zginęli przed smiercią mordując i rabując wszystko po drodze i przestali mieć nawet niewolników po swojej stronie, bo nie znali innych sposobów. Wandalizm, domaganie się traktowania jak kobieta i korzystania
@Nazwex: oczywiście lewaku, podstawowe prawo to naginanie praw natury, a więc zezwalanie na związki poligamiczne, surogactwo, a nie wolność słowa, wolność wyznania czy prawo do pracy, nauki xD idź walcz o swoje prawa w Chinach śmierdzielu
@Nazwex:
Włączając się do dyskusji. Na początku przedstawiając mój punkt widzenia.
Jestem jak najbardziej za możliwością brania ślubów przez pary homoseksualne, sam miałem w życiu bardzo duży problem z przejęciem spadku po bliskiej osobie i nikomu tego nie życzę.
Ale co do adopcji dzieci jest także sporo badań mówiących o negatywnym wpływie wychowywania w jedno płciowych związkach. Np badania Douglas W. Allen'a które wykazały że dzieci z związków mają mniejszą o
@xloginlogin123: Pierwszy artykuł, jaki znalazłem szukając informacji o badaniu, który przytoczyleś, to ten: https://www.google.com/amp/s/familyinequality.wordpress.com/2013/10/11/the-douglas-allen-study-of-canadian-children-of-gaylesbian-parents-is-worthless/amp/

Z tego co rozumiem to wiesz, że ogólny konsensus jest taki, że dzieci w takich rodzinach rozwijają się tak samo dobrze, jak kiedy mają heteroseksualnych rodziców, ale jesli uważasz, że tę tezę muszę udowodnić, to później wyślę konkretne przeglądy badań. Natomiast to nawet nie jest takie ważne, załóżmy że faktycznie dzieci homoseksualnych rodziców gorzej radzą sobie w