Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mogę iść narazie matką do psychiatry, ale też nie wytrzymuje. Jak nazywa się ta choroba? Objawy są takie ze matka mysli ze wszystkie sławy tego świata ją uwielbiaja, siebie kocha bardziej niż innych, może oprócz mnie bo ojca nie znosi, jednocześnie go kochając, gada do siebie krzyczy, używa dziwnych słów, momentami wariuje totalnie w większości względnie okej, z naciskiem na względnie bo corsz częściej występują te chwilowe krzyki. Uroiła sobie ze jakiś obcy facet to jej ojciec i że jakiś inny koleś co nawet nie istnieje zakochał się w niej, albo istnieje ale ona się uczepiła. Co roku jeździ w góry w tym samym czasie aby go spotkać. Dodać jeszcze słowotok, wulgarnosc , obrzydliwe zachowania, brak kultury, niesłychanie tego co inni mówią i siłę w dłoniach (ale nie bije tylko w zdenerwowaniu gada to samo co zawsze+wulgarność) ... W miarę możliwości ogarne jej lekarza, ale już widzę jak się zgadza. Ktoś miał do czynienia z czymś podobnym? #psychiatria #choroby #medycyna #matka #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f41215fe17b553ed4d37336
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[======..................................] 15% (36zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 14
@pr0mateusz trust me, nie jest potrzebne jeżeli jej stan zagraża jej albo komuś z ototczenia. W tej sytuacji zdecydowanie zagraża jej. Niestety miałam okazję orientować się jak to działa. Miałam problem dużego kalibru, dzwoniłam po psychiatrach, ale wszyscy odsyłali mnie na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego.
@pr0mateusz: też nie do końca, jeśli ktoś zagraża swojemu życiu lub zdrowiu, lub zdrowiu i życiu innych osób to może zostać przyjęty na leczenie lub obserwację bez zgody
@pr0mateusz: Nie wiem jakie masz osobiste doświadczenia, ale ta kwestia jest jasno uregulowana prawnie przez ustawę o ochronie zdrowia psychicznego z 1994 r.
Art. 23

1. Osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego bez zgody wymaganej w art. 22 tylko wtedy, gdy jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób

Art. 24

Osoba, której dotychczasowe zachowanie
SamotnyOnkolog: @helga-von-klusken: @helga-von-klusken: @bullsh1t: @bartpl: @Mollina: @pr0mateusz: @merdig: @Waltz: nie wiem czy to wraz nie za "lekki" przypadek na ubezwłasnowolnienie. Ona w większości zachowuje się tak jak inni ludzie, ale potrafi np stanąć i przez 10 minut mówić po niemiecku, wymyslac własne słowa krzyczeć w stylu "uuu", a potem jak gdyby nic tylko śmiać się do siebie i gadac jak to ona, sprzątając
@AnonimoweMirkoWyznania ale to nie ma nic wspólnego z ubezwłasnowolnieniem. Serio. To jest tylko leczenie niezależnie od jej zgody. W innych kwestiach nic się nie zmienia, jest tak samo decyzyjna. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który wyjaśni Ci co i jak.

Gdyby miała atak serca, też byś nie wzywał pomocy, bo nie jesteś w stanie z pewnością stwierdzić, że to atak? Od tego są lekarze. Oni będą wiedzieli co jej dolega i czego