Wpis z mikrobloga

Opinia na temat możliwości utrzymania statusu dolara jako światowej waluty i co dalej.

Btw. internet huczy od negatywnych opinii odnośnie amerykańskiego QE i idących za nim skutków.
Tymczasem tu, w kraju nad Wisłą zadłużenie rośnie na potęgę zamaskowane kreatywną księgowością w wydaniu partii rządzącej, która nawet nie myśli o zredukowaniu bezpodstawnych programów socjalnych dla młodych, zdrowych, zdolnych do pracy ludzi, inflacja bazowa coś nie chce za bardzo spadać mimo że tak "obawialiśmy się" strasznej deflacji, RPP nie spełnia swojej podstawowej roli, politycy postanowili że to świetny czas aby przyznać sobie podwyżki, zabezpieczyć się przed pierdlem w imię "działania w interesie społecznym" (czymkolwiek on jest, bo jakoś nie czuję żeby mieli na względzie dobrobyt mój czy mojej rodziny) a także przepchnąć możliwość przejmowania prywatnych majątków z przerzuceniem obowiązku udowodnienia legalności na obywatela, a punktem zapalnym jest tęczowa flaga.
#gielda #usa #kryzys #dolar #ekonomia #gospodarka
ebpttk - Opinia na temat możliwości utrzymania statusu dolara jako światowej waluty i...
  • 13
@ebpttk: jedyne co nasz kraj rozni od socjalistycznych mocarstw na zachod od nas to podejscie do teczowej flagi - cala reszta to punkty wspolne, no zachod wydaje na socjal wiecej ale ich stac.
@Sabarolus: rotfl - kwestia liczenia. Samo mieszkanie socjalne to koszt nawet 1500 GBP/miesięcznie + zasiłek ok. 1000GBP + child benefit + dopłaty prąd/gaz/woda, zwolnienie z counsil tax. Kwotowo jak się zakombinuje to 20-30k rocznie czyli minimum około 100k złotych na rodzinę z dwójką dzieci.

same granty związane z pandemią - ja przytuliłem już 6500GBP i na dniach dostanę kolejne 6000. Świeżo drukowane helicopter money.

W stosunku do zarobków socjal w zachodniej
@shaki24: ale ty wiesz, że takich wyliczeń dokonuje się w oparciu o procent do PKB? W jaki niby sposób chciałbyś to porównywać? Kwotowo zawsze najwięcej da Europa Zachodnia to jasne. Problem w tym że komu się prędzej pieniądze skończą? Komuś kto wydaje na bzdury 20% zarobków czy komuś kto wydaje 40%? Serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć?
@Sabarolus: zadłużenie w UK już przekroczyło 100% PKB. w Polsce nie wiem czy przekroczyło 50% PKB.

Owszem o uchodźcach jedynie wspomniałem by wam uzmysłowić, iż nieprzypadkowo pchają sie do krajów europy zachodniej. Celują w kraje gdzie pracować nie trzeba bo BOGATY socjal pozwalający latami żyć na godnym poziomie już na nich czeka.
Ludzie tutaj (w UK mieszkam) żyją latami bez żadnej pracy, nawet w ultra drogim Londynie i stać ich na
@ObiektywnyKomentarz: jeżeli myślisz, ze to prawda zastanów się chwilę - co zastąpi dolara? W jakiej walucie Chiny i Burkina Faso rozliczają swoje transakcje obecnie i co je zastąpi? Albo np Wietnam i Niemcy. Co jeżeli np Japonia przerzuci się z dolara na euro i zacznie manipulować kursem - czy Europa to wytrzyma, skoro taka biedna Grecja prawie położyła Euro? W przewidywalnej przyszłości nie ma alternatywy dla dolara i USA o tym