Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KQQQ @Matiko1: 470km dziennie brzmi w sumie dość ciężko, ale jakby spojrzeć na to inaczej, że w rok zrobiłoby się tyle, gdyby raz na tydzień robić trasę warszawa-paryż i z powrotem. Wtedy wygląda to całkiem realnie :)
  • Odpowiedz
@Matiko1: Pracowałem w wypożyczalni, mieliśmy tam takiego focusa którym jeździli uberowcy, auto po 10 miesiącach od pierwszej rejestracji miało 117tys km jazdy po mieście, auto zdewastowane z uszkodzoną skrzynią po niespełna roku, aż ciężko uwierzyć.
  • Odpowiedz
@marfiusz: Czy ja wiem czy ciężko do zrobienia. 470km to akurat trasa z Wrocławia do granicy w Zgorzelcu w obie strony albo Wrocław - Łódź z powrotem. 2h w jedna stronę. Jak ktoś np. prowadzi szkolenia po Polsce to taki nalot do zrobienia. Gorzej, że co drugi miesiąc olej i filtry i to przy założeniu, że interwał jest około 30k jak Opel zaleca:) jak ktoś chce co 15k to co miesiąc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marfiusz: tylko że auto z 2019 więc spokojnie może być już 18 miesięcy 170/18 wychodzi około 9.5k licząc nawet 20 dni roboczych na dzień 470km czas jazdy nawet 8h i średnią wychodzi tylko 60km/h a po autostradach spokojnie da się prawie dwa razy tyle
  • Odpowiedz
@Matiko1 często pojawiają się na otomoto 2-3 letnie rapidy z nalotem ~750kkm ;) kiedyś czytałem o tym na jednym forum moto, że pochodzą z PKP, gdzie maszynistów wozi się do punktu bazowego po przekroczeniu limitu godzin pracy - samochody ponoć nie stygną, zmieniają się kierowcy, którzy śmieją się że nawet tankują na zapalonym silniku xD
  • Odpowiedz
@Matiko1: Kiedyś ogarniałem flotę służbówek dla kierowników w jednej z sieci dyskontów. Przykaz był by wymieniać im auta przed 200k przebiegu. Wiec co około 15-20 m-cy nowa fura dla każdego.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Mówię o Kierasach nie sklepu tylko rejonów, którzy mają pod sobą kilka sklepów. Jeżeli tych marketów jest np 5 i każdy jest w innym mieście powiatowym to dziennie spokojnie po 300 km robili. Do tego 2-3 razy w tygodniu na centralę, auta używali też prywatnie więc maks 2 lata i auto do wymiany.

Gdy brali nową furę pierwszy olej po 10k więc 3 tygodnie pod odbiorze auto już na serwisie
  • Odpowiedz