Wpis z mikrobloga

@Shishu: To by bardzo źle o Tobie świadczyło, w sensie że poziom #!$%@? umysłowego #!$%@?łby poza skale. (...) Myślisz że maska na ryju ochroni Cię przed czymś?


@bloodhunter: zmartwię Cię, bo na końcu tej skali to siedzisz Ty, zadając takie durne pytania.

Maska na JEGO ryju ma niewielki (ale jednak pozytywny) wpływ na to, czy się zarazi.
Maska na ryju INNYCH, którzy mogą być bezobjawowi i zarażać, ma BARDZO DUŻY
@KasandrycznyMuminek:

Fajne spoleczenstwo gdzie kazdy kto nie mial powodzenia za mlodu i brak meskiego wzorca powinien ze soba skonczyc.


Wystarczy tylko nie #!$%@?ć głupot na internecie

Taki jest plan ale dopiero jak rodzice odejda z tego swiata aby niepotrzebnie nie ranic.


Nie wiem, jaką robi różnicę ludziom co będzie po ich śmierci ¯\_(ツ)_/¯
@bloodhunter: Spokojnie sebastian. Prawdopodobnie nie wiedziałeś że w komunikacji publicznej wymagane jest noszenie maseczek. Pewnie też nie wiedziałeś że maseczka nie chroni Ciebie (bo śluzówkę masz nie tylko w ustach i nosie. Chroni innych przed kropelkami które Ty wdrażasz w otoczenie. Dlatego nosimy maseczki, żeby chronić przed nimi innych ^^

Nie noszenie maseczki jest nieodpowiedzialne, zwłaszcza w tak zatłoczonych miejscach jak pociągi. Dlatego zgłoszenie tego na policję czy do SOK lub
@bloodhunter:

Nie mają masek? Co Ci do tego? Myślisz że maska na ryju ochroni Cię przed czymś?


Ej, panie wolnomyśliciel. A wiesz, że maski nie są od tego, aby chronić Ciebie tylko innych? Mają powtrzymywać wydzielanie aerozolu przy mówieniu, kichaniu i przy kaszlu. Dlatego albo wszyscy je noszą albo nie ma to sensu.
@bloodhunter: Nie dla polaka podstawowe wykształcenie, co? Pewnie myślisz że zarazić się można tylko przez wpływ samego Szatana, Lucyfera, Belzebuba a ochronić może tylko modlitwa do Matki Boskiej z #!$%@?-wie-kąt?
@konradowski: @Naturmensch: Maski jak najbardziej chronią też noszących, zmniejszają zarówno wydychaną jak i wdychaną ilość co, jeśli wierzyć artykułom, może w przypadku zakażenia uchronić przed poważniejszymi objawami COVID-19. Z tego co czytałem jest jakaś zależność między długością inhalacji a agresywnością choroby, personel medyczny na ogół przechodził to gorzej.
@szubiduba:

Sebek uspokój się, w pociągu jest nakaz zasłaniania twarzy


nie było i nie ma takiego nakazu. skoro twierdzisz inaczej - podaj podstawę prawną, oczywiście ustawową, bo rozporządzenie wydane z naruszeniem delegacji ustawowej jest bezwartościowe.
@Shishu A nie można wtedy powiedzieć, że się coś spożywa? Ostatnio konduktor mi powiedział że mogę zdjąć maseczkę jak chce coś zjeść/napić się i, że nie muszę iść, np. Do WARSu. Dużo osób to wykorzystywało by po prostu maseczek nie nosić xD