Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karoleer: aktualnie w warunkach przejściowych PKP IC w regulaminie jest nakaz zasłania twarzy.

to Ty podaj podstawę prawną, ktora wskazuje, że przewoźnik nie może wymagać od swoich pasażerów noszenia maseczek.
@Shishu: akt wewnętrznie obowiązujący < przepisy powszechnie obowiązujące.

poza tym powodzenia w udowodnieniu, że pasażer miał obiektywną możliwość zapoznania się z regulaminem. nawet jeśli by to przeszło (praktycznie niemożliwe) to i tak nic nie możesz zrobić - no, możesz pozwać ( ) policja nie interesuje się egzekwowaniem czyjegoś regulaminu, a jak kogoś tkniesz palcem to już wchodzi 217 kk i dalsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shishu: jechałem z miesiąc temu z Wrocławia do domu z przesiadką w Poznaniu. Cała drogę trąbią w 2 językach o obowiązku noszenia maseczki, konduktorzy sprawdzają bilety a fakt że połowa maseczek nie ma? Wywalone.
Po zgłoszeniu do jednego z nich stwierdził że takie rzeczy to musimy sobie załatwić między sobą.

Zgłosiłem do PKP - cisza, opisałem sytuacje na Twitterze, odezwał się profil PKP Intercity z prośbą o więcej danych dot. Przejazdu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Karoleer: bzdura, nie ma przepisu który zakazywal by przewoźnikowi wymagać od swoich klientów noszenia maseczek. wpis powstał bo wczoraj wezwalem Policję do takiego jegomoscia i wyobraź sobie, że jednak została sporządzona notatka do sanepidu także żyj dalej w swoim świecie.
@konradowski: A wiesz, że maska chroni co najwyżej przy sporadycznych, krótkich spotkaniach, natomiast przy dłuższym przebywaniu nic nie daje poza utrudnieniami. Już nie pisze o tym, ze jadąc powyżej 2 godzin powinieneś mieć więcej masek i je zmieniać...
@Iperyt: ostatnio w tej szmacie musiałem jechac pociągiem 5h. 5 #!$%@? godzin, pod groźbą policji, przy 30 stopniach. To nie jest normalne, ale społeczeństwo jest tak głupie i zastraszone, że już nic nie pomoże. Trzeba być naiwnym (delikatne słowo), by myśleć, że ta pseudo maska coś daje
@Karoleer: ale to Ty nie potrafisz podać żadnego przepisu, który zabraniałby przewoźnikowi nakazanie jego podróżnym noszenia maseczek także jak dla mnie dyskusja skończona w tym temacie, bo jedyne co robisz to mijasz się z prawdą.
"poza tym powodzenia w udowodnieniu, że pasażer miał obiektywną możliwość zapoznania się z regulaminem. nawet jeśli by to przeszło (praktycznie niemożliwe) to i tak nic nie możesz zrobić - no, możesz pozwać ( ) policja nie interesuje się egzekwowaniem czyjegoś regulaminu." @Shishu Panie konduktorze ile razy za pomocą policji usuwałes pasażerów z pociągu w związku z łamaniem regulaminu->palenie, picie, nieobyczajne zachowanie @Karoleer Drużyny konduktorskie często zwracaja sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shishu: odnioslem sie merytorycznie, to trwasz dalej w swoim blednym stanowisku i zadajesz pytanie, na ktore dostales juz odpowiedz - moze sobie umieszczac co chce w regulaminie i tak bedzie bezskuteczne.
@Karoleer: nie ma takiego przepisu, więc w wielkim skrócie - #!$%@?. To przewoźnik ustala zasady przewozu swoich pasażerów zgodnie z obowiązującymi przepisami, a wczorajsza interwencja Policji jest jedynie dosadnym dowodem na to, że nie masz racji.