Wpis z mikrobloga

Hey Mirki znające się na #azja, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wyjazd do #tajlandia, #kambodza albo #wietnam. Od wielu lat interesuje mnie Azja ogólnie, uczyłem się nawet tamtejszych języków troche, ale nigdy tam nie byłem. Jestem wielki miłośnikiem lazurowej wody, ładnych plaż, świetnego jedzenia, ale z drugiej strony oglądając trochę YT i czytając wypok (pozdro dla @piotrek39) wiem, że to nie Europa i standary w Azji SE odbiegają od naszych. Chciałbym, żeby ktoś pomógł/ naprowadził gdzie jechać,nie chcę wpakować się na typowo turystyczne miejsca / wielkie kurorty, ale nie chcę też żyć w syfie.Zakładam, że wyjazd przez biuro podróży się nie opłaca - mam rację? Trochę przeraża mnie logistycznie zorganizowanie sobie transportu (nie samego samolotu, ale potem podróżowanie na własną rękę np. na wybraną wyspę). Podpowiedzcie, rozwiejcie moje obawy, zasugerujcie co Wam się podoba w danym miejscu, co nie.

Inb4 pandemia i nigdzie nie polecisz - wiem, chcę się rozeznać

#podrozujzwykopem #podroze
  • 21
@Arctic_Slav: Wietnam bodajze zamkniety, Tajlandie otworzyli. Wydaje sie to trudne ale w zasadzie wszystko jest easy na miejscu. Tajlandia najlepszy vibe jak dla mnie. Najwazniejsze miec rozsadek, internet, podpytywac duzo bialych i bardzo uwazac na to co mowia lokalsi (odwrotnie niz w Europie)
Zakładam, że wyjazd przez biuro podróży się nie opłaca - mam rację? Trochę przeraża mnie logistycznie zorganizowanie sobie transportu (nie samego samolotu, ale potem podróżowanie na własną rękę np. na wybraną wyspę).


@Arctic_Slav: tak, wyjazd przed biuro jest bez sensu. Czyste przepłacanie.

Jeżeli chodzi o ogarnianie transportu - nie ma żadnego problemu. Nie ogarniają po angielsku, ale zawsze na migi czy przez translator się bez problemu dogadasz. Organizowałem sobie na spontanie
@Arctic_Slav: ja bym się jakoś nie przejmował tymi nieeuropejskimi standardami życia, bo to nie jest tak, że poza głównymi miastami jest dzicz i bieda. Moim zdaniem dość spokojnie jest np. na Ao Nang, choć krajobrazy może nie są najlepsze. Pewnie na Phuket też da się znaleźć kilka spokojniejszych miejscowości. Jeśli masz kasę to są ekskluzywne, pięknie położone miejsca, z dala od cywilizacji i ze wszystkimi udogodnieniami, ale to kosztuje coś ok.
@Arctic_Slav: Siem Reap, w poblizu Angkor Wat. Co prawda w Kambodzy bylem tylko tam, ale z transportem nie bylo problemu. Tanie bilety Bangok- Siem Reap kupione bezposrednio u przewoznika, w cenie noclegu byl odbior z lotniska, po samym angkor wat wozil nas tuktukiem wynajety gosc.
@Arctic_Slav: Tajlandia jest easy, Wietnam tez. Kupujesz na lotnisku kartę za 80 zeta z internetem i luzik. Transport spoko, autobusy w Kambodży ok, w Wietnamie pociąg tez fajny był. Samoloty raczej tanie i polecam. Zobacz sobie blogi, masz pełno info. Bangkok ogólnie to chyba moje ulubione miasto zaraz za Berlinem. Standard w Tajlandii i Wietnamie spoko, kupujesz sobie ubezpieczenie i nie jest źle. Kambodza trochę trzeci świat, ale i tak spoko.
Trochę przeraża mnie logistycznie zorganizowanie sobie transportu (nie samego samolotu, ale potem podróżowanie na własną rękę np. na wybraną wyspę).


@Arctic_Slav: w azji jest bardzo dobrze rozwinieta komunikacja autobusowa i promowa jak trzeba. bilety kupisz online.
Wietnam jest obecnie zamkniety i moim zdaniem jeszcze długo sie nie otworzy bo tutaj dopiero covid sie tak na prawdę zaczął
@Arctic_Slav: Rok temu kupiłem bilet w jedna stronę do Bangkoku nie mając absolutnie żadnego planu (leciałem sam), skończyło się na 3 miesiącach podróżowania, zwiedzeniem 7 krajów i poznaniem wielu zajebistych ludzi.
Logistycznie nie ma najmniejszego problemu, ja najczęściej nie bookowalem więcej niż 2-3 dni do przodu, czasem nawet wieczorem w dniu przyjazdu do danego miejsca.
Rzeczy do zobaczenia na bieżąco czytałem w necie lub pytałem ludzi w hostelach.
Naprawdę nie ma
@r9292: Wiesz co mogę opisać to jak chcesz ale to nie będzie miało żadnego odzwierciedlenia z Twoim wyjazdem bo ja tam byłem stricte podróżować , Ty jedziesz tam pracować wiec nasze wyjazdy byłyby zupełnie inne.
Poza tym nie masz możliwości pojechanie tam teraz bo po prostu nie można