Wpis z mikrobloga

Od kilku lat słyszymy jak wstajemy z kolan, własnie przekonałem sie w sytuacji alarmowej jak nisko upadliśmy.
Wieczorem wywinąłem fikołka na rowerze, napierdzielał mnie nadgarstek. Jakoś wróciłem do domu, ale o 4:30 zjawiłem się na SOR bo ból ręki nasilił się. Po przyjeciu dowiedziałem się, że: lekarz przyjdzie koło 8ej.
Idę pod gabinet a tam czekają dwie osoby (wizualnie dużo gorszy stan niż ja). Jedna osoba czekała od 23 dnia poprzedniego do 4:30 czyli 5,5h a najprawdopodobniej poleżeć miała na krzesłach jeszcze 3,5h o ile nie przywiozą kogos z wypadku lub pijaka! Na każdej scianie plakaty informacyjne, ze zostaniemy obsłużeni max w 4h jesli przydzielono nam kolor niebieski (nie otrzymalismy żadnego, nawet opaski)
Wracamy się do personelu, który nas przyjmował

- "czekam od 23ej a podobno lekarz bedzie ok 8ej, o co tu chodzi?

- Proszę wrocic pod gabinet i czekac a jak nie pasuje to od 7:30 mozecie zlozyć skargę... a nie, dziś nie można, jutro można.


Wychodzę, idę do lekarza rodzinnego, żeby dał mi skierowanie na RTG, chce wiedziec czy mam ewidentnie jakies uszkodzenie/pęknięcie/złamanie czy tylko obicie/naciągnięcie.
Dostaje skierowanie do ortopedy i chirurga, ale terminy (na pilne!) na: wrzesień. Wracam i proszę jeszcze raz, żeby to lekarz 1 kontaktu wypisal zlecenie na RTG. Otrzymuje je. Po zrobieniu RTG dowiaduje sie, że opis będzie za... 3 dni robocze!
Uprosiłem pracownika RTG i wydał mi przeswietlenie na CD. Oglądam więc sam i pytam w internetach... a lekarz prywatny dopiero w poniedziałek za jedyne 160zł.

Wracam do domu i dowiaduje się, ze odchodzi najlepszy minister w rządzie PiS. TVPiS pieje z zachwytu. #!$%@?.jpg

PS: Kidler, zostań ministrem, przynajmniej będzie wesoło.

#afera #zdrowie #polska #polityka #bekazpisu #rower #mtb ##!$%@? #neuropa #4konserwy
Pobierz widmo82 - Od kilku lat słyszymy jak wstajemy z kolan, własnie przekonałem sie w sytua...
źródło: comment_1597910264tJsToFLBjn1swFch2VkIOF.jpg
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: Naprawdę współczuję wszystkim co tak długo siedzą na sorze z urazem. Serio. U mnie max oczekiwania na lekarza było 2h, bo taki sajgon był z wieczora ¯_(ツ)_/¯

@xandra: Nikt nie chcę, żeby dali więcej na służbę zdrowia. Jedyne czego ludzie oczekują, że ktoś wreszcie zacznie systemowo wymagać uczciwej pracy od tej bandy ******* nierobów.
@2aVV: No właśnie jednak potrzeba więcej. Szpitale teraz działają normalnie jak przedsiębiorstwa, stąd długie kolejki do specjalistów czy właśnie na SOR, to jest bardzo zły system. Nie może tak być, gdy wszyscy obywatele płacą składki, ceną jest zdrowie, a nawet życie pacjentów.

Reforma powinna się zacząć od NFZ, który nie płaci za wszystkie zabiegi, a nakłady na służbę zdrowia powinny być wielokrotnie większe, choćby kosztem religii w szkołach. Choć patrząc na
@xandra: Czyli zasadniczo zamiast marnować pieniądze na rzeczy których nie lubisz (religia w szkole, 500+) wolałabyś marnować je na rzeczy które lubisz (przepłaceni lekarze, niekompetentni dyrektorzy, ogólne złodziejstwo i bylejakość w szpitalach).

Nie usprawiedliwiajmy jednej patologii drugą, polska służba zdrowia była, będzie i jest chora niezależnie od tego kto rządzi w Polsce. I niestety nie zanosi się, że ktoś zrobi z tym kiedykolwiek porządek.

Bylejakość będzie trwała nawet jak dosypiemy tam
@2aVV: Właśnie teraz panuje taki trend, często przepłaceni (jak na umiejętności, bo ci lepsi pracują za granicą) i przepracowani lekarze, niekompetentni dyrektorzy, często nie mający nic wspólnego z medycyną, bylejakość i złodziejstwo.

bo nie pieniądze są tutaj problemem.


@2aVV: Serio? https://wyborcza.pl/7,75398,26163508,fakty-przecza-ministerstwu-zdrowia-nfz-brakuje-pieniedzy-i.html

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/nfz-nie-placi-szpitalom-za-leki/e06xpln

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1965482,1,juz-brakuje-na-leczenie-a-bedzie-jeszcze-gorzej.read

No ale bynajmniej ¯\_(ツ)_/¯
@Rnck: Religia w szkołach kosztuje około miliarda rocznie. Oczywiście, że jest zbędna, ale to nie ten rząd wielkości.

@xandra: I z góry zakładasz, że popieram 500+. Skąd w ludziach takie wąskie myślenie, że jak ktoś jest za A to musi być przeciw B. 500+ jest do likwidacji, ale nawet grosza nie dałbym z tego lekarzom.

A "przepracowani" lekarze to mało śmieszny żart, w kraju w którym ludzie żeby do czegoś
@widmo82: dlatego niektórych może to zaboleć i w sumie tak nie powinno się robić, ale w razie sytuacji awaryjnej trzeba dzwonić na pogotowie i masz szybką obsługę..
taki mamy klimat #!$%@? mać
A "przepracowani" lekarze to mało śmieszny żart, w kraju w którym ludzie żeby do czegoś dojść muszą naprawdę #!$%@?ć. Lekarze na państwowym są w trybie odpoczynku, bo po południu czeka prywatny gabinet w którym pacjenta nie można traktować jak śmiecia.


@2aVV: To dlaczego brakuje lekarzy skoro mają tak dobrze?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: co do terminów na NFZ to sam się też z tym spotkałem. Pare lat temu dostałem od lekarza skierowanie na CITO do kardiologa, to lecę do przychodni się zarejestrować, z założeniem że na cito to pewnie szybko się dostanę. To w rejestracji uslyszalem że najbliższy pilny termin jest na "czerwiec przyszłego roku" (byłem w marcu, czyli rok i 3 miesiące czekania). To zrezygnowany pytam czy może prywatnie coś się znajdzie
@widmo82: mnie to smieszy to ze sluzbie zdrowia jest w ch ludzi, no nawet rozumiem to ze lekarz ma jakies obowiazki i "cos tam sie dzieje" ale serio np teraz co tam sie kwa niby "dzieje" skoro szpitale sa puste no to co powyjezdzali? XD jest w ch ludzi a udaja ze nie ma komu obsluzyc pacjenta