Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@lucaseq: trzeba się z panem Ziobro kontaktować, myślę że chętnie i Tobie odda nie swoje pieniądze, taki to złoty człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamyczeq: Przemoc domowa? Przecież w Polsce tego nie ma, Konwencja Stambulska jest niepotrzebna! Dobrze, że dają środki na gminy, które walczą z tym neomarksistowskim i antykulturowym LGTB!
  • Odpowiedz
Już od dawna nie mogę uwierzyć w poziom absurdu tego państwa

@kamyczeq: Jak jedni dają pieniądze za sprzeciwianie się jakiejś ideologii, to jest absurd, a jak drudzy z tego samego powodu zabierają, to już w porządku?
  • Odpowiedz
@artpop: Przeczytałeś tę konwencję chociaż? Poza tym "postępowe kraje" jak Wielka Brytania czy np Czechy i Słowacja do dzisiaj jej nie ratyfikowały. To jest klasyczny koń trojański gdzie nazwa ma niewiele wspólnego z tym co jest w środku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@ibilon: nikt nikomu nic nie zabrał. Jakie socjalistyczne myślenie z Ciebie wychodzi xD.

Jak ktoś ci czegoś nie daje to nie znaczy od razu że zabiera. xD
  • Odpowiedz
@NoGo24 konwencja genewska w grubym przybliżeniu jest jak gwiazdka Michelin. Jej brak nie oznacza, że raptem zaczniesz podawać mrożone zapiekanki u sobie w restauracji, bo żadna komisja tego nie sprawdza. Jest natomiast gwarantem, szczególnie dla innych krajów, że nie jest tu respektowane przemoc domowa. Nie narzuca ona ma Polskę żadnych nowych wytycznych, bo i tak się tego u nas tego wszystkiego przestrzegało.

@antifafa po twojej wypowiedzi wnioskuje, że Ty również jej nie
  • Odpowiedz
@jakacper: Właśnie zrozumiałem ją bardzo dobrze, są tam zapisy przez które np. tylko kobieta może zostać uznana za ofiarę przemocy domowej, lub gdy kobieta kobiecie robi krzywdę to wtedy też jest problem. Itp itd. Widzę, że np. stronę na wiki zmienili na inną wersję tej z przed miesiąca ale możesz sobie poczytać i zobaczyć na mapce kraje które jej nie ratyfikowały oraz część zgłaszanych problemów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_zapobieganiu_i_zwalczaniu_przemocy_wobec_kobiet_i_przemocy_domowej
  • Odpowiedz