Wpis z mikrobloga

jak szybko odmulić laptopa? ciocia przyszla do mnie z prośbą jako do hehe rodzinnego informatyka, a szczerze nie mam pojęcia. Sprzęt ma mniej niż 2 lata i raczej ze średniej półki. Przeskanować jakimś antywirusem? Aktualizacje raczej nic nie daly, a za format się nie biorę #pomocy #lenovo
  • 20
@buun: tym bardziej że jak to tylko do seriali to jakiś najtańszy 120gb wystarczy na system + przeglądarkę, a i win10 nie potrzebuje dodatkowego antywirusa do takiego użytkowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@buun: Jak tylko do seriali to zaorać system i postawić od nowa. Będzie szybciej niż czyszczenie z każdego gównianego paska i innych powiadomień.

Mogę też polecić programy wise disk Cleaner oraz wise registry cleaner. Ustawiasz harmonogram na czyszczenie ze śmieci co tydzień i spokój. Samo się robi.

Ale najlepiej to wstawić nawet najtańszy SSD 120 GB chociaż.
@buun: CC Cleaner kasuje sporo śmieci, ale windowsy już tak mają że po dłuższym czasie zamulają, format co 2 lata to u mnie norma.
Polecam zmienić dysk na SSD przyspiesza stare kompy kilkukrotnie, mojego starego lapka to chyba nawet kilkunastokrotnie przyspieszyło XD
@buun: Jak ludzie piszą o tych SSD to ja dodam, że w laptopach jeszcze dość łatwo można dołożyć RAM.
Często są 2 sloty, z czego tylko jeden zajęty, a kasztan sprzed dwóch lat pewnie ma max 8GB jak nie 4GB
@buun: odinstaluj WSZYSTKIE programy, których nie używasz i nie wiesz do czego służą, często jest tak, że w preinstalowanych laptopach są programy od producenta i zamiast pomagać to szkodzą - innymi słowy zostaw tylko sterowniki.
Zaawansowane - Jeżeli sterownik posiada GUI (interfejs) to wyrzuć, zainstaluj czystego .inf (wskazując ścieżkę do pliku gdzie jest instalator tego sterownika.

Po odinstalowaniu ściagnij i uruchom tronscript, a następnie jeżeli to windows 10 to dodatkowo w10