Wpis z mikrobloga

Mirki - mam pytanie odnośnie #ps4 planuje za 2 miesiące ją sprzedać, ponieważ ps plus mi sie kończy, a gram na niej tylko w fife ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam na niej z 3 gry - fifa, gta V i ufc. Fifa jest w wersji ''płytowej'' a te dwie pozostałe zakupiłem w store.

I teraz pytanie, w sumie dwa.

1. Mam w niej wpiętą ''karte bankową itd'' jak ją przygotować do sprzedaży?
2. Domyślam się, że trzeba będzie usunąć moje konto z ps4, czy wtedy te dwie gry kupione w store zostaną? bo wiecie zawsze za wyższą cene może pójść.

Z góry proszę o wyrozumiałość - nie znam sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konsole #gry #playstation #ps4 #pytanie #pytaniedoeksperta #playstation4
  • 9
@Brikv: możesz sprzedać albo z kontem, albo bez. Bez konta nie będzie gier.
Kartę kredytową usuń, konsolę najlepiej przywrócić do fabryki (chyba że wolisz mieć ten plus że gry na dysku są), wtedy po prostu wyczyść ręcznie ze swoich danych i sprzedaj.
Do konta najlepiej zmienić mail i hasło na specjalnie zrobione pod sprzedaż, co by ktoś miał pełen dostęp do konta.
@Brikv: wchodzisz w ustawienia i dajesz inicjacja systemu ps4 i masz potem pokasowane wszystkie dane łącznie z kontem użytkownika i wyczyszczony dysk.

A co do drugiego pytania, gry ze store zostają przypisane na stałe do konta, tak więc logując się potem na inną konsolę i wpisując swoje dane konta te gry będziesz miał z powrotem. Podsumowując, jak chcesz zawyżyć cenę to sprzedaj ps4 z kontem uprzednio kasując dane o karcie bankowej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brikv: grami które chodzą używane na płytach po ~50 zł ceny za bardzo nie podbijesz. Z resztą już teraz ceny używanych PS4 lecą mocno w dół. Wszystko wyjaśni cena ps5, jak wyskoczą z jakąś zaporowa to moment ceny używek PS4 podskoczą, teraz to takie badanie się. Bo są oferty i za pierwsze wersje po 450-500 zł, a i trafiają się takie gdzie wołają za slima po 800