Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: ale co w tym dziwnego?
dawniej lewa strona nie miała bólu dupy o tego typu tematy (lub niewielki) - bo hasło "live and let live" było na ich sztandarach
dzisiaj ocenzurowali by film lub bardziej nowocześnie, nie dopuścili by do jego wyświetlania i zrobili by wszystko co w ich mocy żeby wywalić z pracy autorów

Percepcja i działania lewej strony się zmieniły drastycznie przez te kilka lat.
Bardzo wielu dawnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Fearaneruial: myślę, że kontekst jest inny. Oprócz zwykłego wyśmiania tego, że uzywaja źródeł, które kiedyś chcieli blokować, ale może jeszcze chodzić o to, że konserwatyści po latach zauważają, że to przeciwko czemu protestują było słuszne. I podobnie będzie za 50 lat będą się wypierać swoich poprzedników. Nie żeby skrajna lewica nie ewoluowała w jakąś dziwną stronę, ale to już jest osobna historia. ;)
@van-der-staas: To jest szerokie zagadnienie bo jak zawsze "kontekst jest ważny" i te same słowa wypowiedziane dziś i 30 lat temu mają często inny wydźwięk.
Dzisiaj, w przypierniczaniu się do wyrwanych z kontekstu fragmentów, przoduje postępowe skrzydło lewej strony. Nawet tak bardzo że atakują już swoich tak agresywnie że goście którzy krytykowali Żywot Brajana za nabijanie się z Jizasa wyglądają "prawie" rozsądnie (przy prawie cudzysłów jest naprawdę spory).

Podobnie jak z
@Camilli: nadal nie widzę żeby ktoś z lewicy protestował przeciwko temu fragmentowi mp. Po prostu szukacie chochoła i w niego walicie gdzie naprawdę każdy ma to głęboko w dupie oprócz was.
@dqdq1: Nie protestował?! A kto dowalił się do nowej trójki z fanatyzmem równym PiS-owi, bo nie użył „właściwej” płci... Chciałbym zobaczyć jak tłumaczysz, ze to chochoł Piotrkowi Jedlińskiemu, bo lewica rzuciła się na niego z fanatyzmem dorównującym moherowym beretom.
@@dqdq1: Mówię o przejęciu przez lewicę roli publicznego strażnika moralności, w nawiązaniu do tryhardowania OPa, z kolei do MOJEGO wpisu odniosłeś się Ty zarzucając chochoła, ze lewica nie protestuje, to Ci dałem przykład jak chłopa zawodowo zlinczowali, bo nie nazwał X Lorettą, ktory to przykład nawiązuje w 100% do sytuacji wyśmianie w Zywiocie Braiana. Czegoś jeszcze nie rozumiesz? Z chęcią wytłumaczę.