Wpis z mikrobloga

Hej mirki, potrzebuję pomocy z malowaniem gitary. Kupiłem farbę poliuretanową, zmieszałem zgodnie z recepturą i nałożyłem pistoletem dwie warstwy z odstępem kilku godzin. Minęły dwa dni, a farba jest dalej bardzo miękka, na tyle, że da się ją zarysować paznokciem. Co zrobić, aby ostatnia warstwa była twardsza?Dodać więcej utwardzacza? Jak tak, to ile? 10% ponad normę? Może jakiś lakier bezbarwny?
#lakiernictwo #gitara #lutnictwo #diy #majsterkowanie
homerox2000 - Hej mirki, potrzebuję pomocy z malowaniem gitary. Kupiłem farbę poliure...

źródło: comment_1597574818Q8HUDfGKTWDtIhmyN2YCzS.jpg

Pobierz
  • 14
@homerox2000: ta farba nadaje do drewna? Bo w karcie technicznej piszą:

ZASTOSOWANIA Środki transportu Maszyny i urządzenia Zewnętrzne powierzchnie zbiorników Konstrukcje stalowe

Generalnie wciskać paznokcie w poliuretan można dopiero po kilku tygodniach, mając pewność, że nie zostanie ślad.
@homerox2000: jeśli zrobiła się skórka, to znaczy, że druga warstwa mogła być położona zbyt szybko i pod lakierem są pęcherzyki, ja bym zaczekał kilka dni, aż to lepiej wyschnie, dotarł papierami od 600 do 2000 i dopiero, kiedy będzie gładkie i bez skaz położył cienko następną warstwę. Zawsze używam farb i lakierów samochodowych, bo są znacznie twardsze od innych i występują w metallicach. Może być Novol, szkoda tylko że nie podkładowałeś,
@homerox2000: Co do nitro, to bym się trzymał od niego z daleka, ono pęka po kilku latach od malowania i na drewnie robi charakterystyczną strukturę, jeśli nie chcesz zrobić tego na vintage, to nie bierz się za nitro. Poza tym jest je cholernie trudno położyć, bo drewno musi być idealnie jednolite i doskonale przygotowane, bo strukturę widać spod lakieru (nitro to zwykle lakiery, nie mają krycia na 100%).