Wpis z mikrobloga

Mamy tu kogoś chorego na łuszczycę lub wśród waszych znajomych albo w rodzinie ktoś choruje?

Ostatnio nagraliśmy kolejny odcinek podcastu z serii "Choroba i ja". W tym odcinku rozmawiamy z lek. wet. Natalią Strokowską, która choruje na łuszczycę. Natalia opowiada, jak wyglądały u niej początki choroby i jak poradziła sobie z diagnozą. Dzieli się swoją historią oraz przekazuje porady dla osób zmagających się z tym samym schorzeniem. Poruszany jest również temat choroby pod kątem pracy zawodowej - zarówno lekarza weterynarii, jak i modelki.

Życzę miłego dnia i zapraszam do wysłuchania!

Link do spotify: https://open.spotify.com/episode/7jJCSsGgtB4oPysLv9fCYy?si=LsOHH8VsT8OfBb2TcQ987w
Link do odcinka bez aplikacji i logowania: https://anchor.fm/dwa-fartuchy/episodes/Choroba-i-ja-uszczyca-ei60s2

#luszczyca #lekarz #medycyna #zdrowie #dieta #weterynaria #ciekawostki #podcast #spotify
dwa__fartuchy - Mamy tu kogoś chorego na łuszczycę lub wśród waszych znajomych albo w...

źródło: comment_1597500292QGCR4r98B283w5wc3v62ov.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@NooB1980: Wniosek z twojego badania jest taki, że metoda FDG-PET / CT jest dobra do określania położenia miejsc zapalnych. To badanie nie dowodzi, że glukoza jest szkodliwa, tylko że ta pochodna glukozy gromadzi się w miejscach zmienionych zapalnie.

Badania naukowego (a najlepiej metaanalizy) potwierdzającego, że np. dieta keto jest pomocna w łuszczycy nadal nie otrzymałam, także czekam na konkrety.
  • Odpowiedz
Wystarczy znać wzór glukozy aby wiedzieć, że glukoza jest toksyczna dla ludzkiego organizmu i nie można jej kontrolować w procesie pozyskiwania energii
AMPK Is Essential to Balance Glycolysis and Mitochondrial Metabolism to Control T-ALL Cell
Stress and Survival
Rigel J. Kishton, Carson E. Barnes,
Amanda G. Nichols, ...,
Kristy L. Richards, Jason W. Locasale,
Jeffrey C. Rathmell

Interactions between mitochondrial reactive oxygen species and cellular glucose metabolism
Dania C. Liemburg‑Apers1 · Peter
NooB1980 - Wystarczy znać wzór glukozy aby wiedzieć, że glukoza jest toksyczna dla lu...

źródło: comment_1597648617qoA0evkTfbe1j2HloiU136.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz